• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری اعلام کرد

تشکیل کمیته اندیشه‌ورز و پیگیری مطالبات مردم در مجلس خبرگان رهبری

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری از تشکیل کمیته اندیشه‌ورز و پیگیری مطالبات مردم در مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت‌الله سیدمصطفی موسوی‌اصفهانی یکشنبه 15 بهمن در دیدار با نخبگان بسیجی استان همدان، ضمن عرض تسلیت شهادت جانگداز حضرت زهرا(س) و تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری مسأله بررسی و رصد مطالبات مردم را به عهده مجلس خبرگان قرار دادند که خبرگان باید مطالبات مردم را منعکس و خواسته‌های آنها را به نمایندگی از آنها از مسئولان مطالبه کنند.

وی با بیان اینکه مطالبه‌گری مقدمه‌ای نیاز دارد، خاطرنشان کرد: آگاهی از مشکلات و دسته‌بندی آن، توجه به اهم و فی‌‌الاهم و مطالبه‌گری باید دقیق و کارشناسی‌شده باشد.

موسوی‌اصفهانی از تشکیل کمیته اندیشه‌ورز در مجلس خبرگان رهبری خبر داد و گفت: کمیته اندیشه‌ورز در مجلس خبرگان رهبری در آستانه تشکیل شدن است که مطالبات مردمی را از سراسر کشور جمع‌آوری و پیگیری می‌کند.

وی با اشاره به روشن‌بینی و درایت مقام معظم رهبری در امور کشور بیان کرد: قبل از اغتشاشات اخیر مقام معظم رهبری به مطالبه‌گری خبرگان اشاره کردند و این نشان می‌دهد که ایشان پیش‌بینی می‌کردند اگر به خواسته‌های مردم به درستی رسیدگی نشود، ممکن است باعث عکس‌العمل‌های اجتماعی شود.

موسوی‌اصفهانی با تأکید بر اینکه باید کنار مطالبات، تذکر نیز مدنظر باشد تا افراد مغرض سوءاستفاده‌ نکنند، به سوءاستفاده ضدانقلاب از مطالبات مردم در اغتشاشات اخیر اشاره کرد و یادآور شد: در مقابله با اغتشاشات اخیر مردم مثل همیشه هوشیارانه در صحنه حضور یافته و به کمک سپاه و بسیج این نقشه را سرکوب کردند.

وی از روحانیون خواست مطالبه‌گر باشند و تأکید کرد:‌ مطالبات نباید خلاصه به خبرگان رهبری شود، نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، دانشگاهیان و رسانه‌ها می‌توانند مراکز مطالبه‌گری مردم باشند.

موسوی‌اصفهانی با بیان اینکه مطبوعات یکی از مراکز مناسب مطالبه‌گری است، گفت: باید در جامعه ضمن بیان نقاط قوت و نقاط ضعف، امیدآفرین هم باشیم.

وی با بیان اینکه تبلیغات گسترده برای حضور پرشور مردم درچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باید مورد توجه قرار بگیرد، اذعان کرد: تا مطالبات عمومی نشود راه به جایی نمی‌رسد.

موسوی‌اصفهانی با اشاره به اینکه جامعه مدرسین قبل و بعد از بسته شدن فضای مجازی نامه‌ای نوشتند اما متأسفانه توجهی نشد و این فضا را باز کردند، گفت: در جریان سند 2030 برخی عنوان کردند این سند خلاف شرع نیست اما مقام معظم رهبری پاسخ آنها را دادند و فرمودند نباید به فرهنگ غرب وابستگی داشته باشیم چرا که ما برای آموزش خود سند انقلابی تصویب کرده‌ایم و این باید مطالبه عمومی باشد

آموزش و پرورش دچار سیاست‌زدگی شده است

نماینده بسیج آموزش و پرورش استان همدان نیز با بیان اینکه مشکل آموزش و پرورش مشکل استانی نیست و باید به صورت کشوری به حل مشکل آن پرداخت، افزود: واقعیت آموزش و پرورش بر روی محور معلم می‌چرخد و کیفیت آن را باید از طریق معلم بسنجیم.

غلامرضا فریدونی با اشاره به ضعیف عمل کردن دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلم، افزود: خروجی امروزه آموزش و پرورش افرادی با افکار نامنسجم، بیگانه با ارزش‌های اخلاقی و بی‌بهره از خلاقیت هستند.

وی با بیان اینکه معلمان از کار خود راضی نیستند و نمی‌توانند دانش‌آموزان خوبی تربیت کنند، ادامه داد: نگاه به آموزش و پرورش نگاه مصرفی بوده و آموزش و پرورش دچار سیاست‌زدگی شده است.

اختلاف طبقاتی بین مردم و مسئولان از بین برود

جمشید قاسمی به عنوان نماینده بسیج دانشگاهی نیز با اشاره به اینکه دانشجویان مؤذنان ملت هستند و اگر خواب بمانند نماز مردم قضا می‌شود، گفت: تدوین کتب دانشگاهی باید بر مبنای علوم انسانی- اسلامی صورت گیرد و رویکرد کنونی که نهضت ترجمه است، تعویض شود.

وی با اشاره به اینکه 70 درصد کتب دانشگاهی از کشورهای دیگر ترجمه شده است، بیان کرد: خروجی دانشگاه‌ها بر تراز دانشگاه اسلامی نیست و خوراک فکری دانشگاه‌ها و دانشجویان مسموم است.

قاسمی با بیان اینکه برای حل این معضل باید کمیته تدوین کتب اسلامی تشکیل شود و به تدوین کتب علوم انسانی بر مبنای انسانی نظارت کند، اظهار کرد: یک گسست فاجعه‌بار بین مردم و مسئولان اتفاق افتاده است و اگر می‌خواهیم ارتباط بین مردم و مسئولان خوب شود باید شفاف‌‌سازی‌هایی در راستای اموال آنها و اجرای قانون اساسی قبل از رسیدن به مسئولیت انجام گیرد.

حوزه بسیج اساتید سریع تشکیل شود

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی، نماینده بسیج طلاب نیز در این دیدار با اشاره به اینکه نقش نهاد رهبری در دانشگاه‌ها طی چند سال گذشته تضعیف شده است، اظهار کرد: جمع شدن نهاد رهبری از شهر قم و انتقال آن به تهران کار نادرستی بود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 3 میلیارد تومان حقوق پایه اساتید دانشگاه بوعلی‌سینا بوده اما حقوق اساتید حوزه وضع خوبی ندارد، گفت: افرادی چون آقای هاشمی، نماینده بسیج صنعت استان مورد بی‌مهری در جامعه واقع شده‌ و مشکلات زیادی وجود دارد.

فلاحی با بیان اینکه استانداری که محکوم به 6 ماه انفصال از خدمت شده نمی‌تواند کاری را انجام دهد و چند ماه است که نمایندگان استان نتوانسته‌اند حتی یک مدیرکل را اضافه کنند، افزود: در سطح جامعه انتظاراتی خاص از حوزه است اما حضور آن را در عرصه اجتماعی ضعیف بوده و می‌گویند بازخوردی ندارد.

وی با اشاره به ضعیف شدن رابطه نهاد رهبری با بسیج دانشجویی گفت: حوزه بسیج اساتید سریع تشکیل شود و هدایت، حمایت‌ و خوراک‌دهی اساتید مورد توجه باشد و نیز باید از قسمت فرهنگی جدا شود.

بی‌توجهی به معتبرترین منابع آبی استان

نماینده بسیج مهندسی کشاورزی همدان نیز با بیان اینکه همدان از استان‌های خشک و نیمه‌خشک به شمار می‌آید و بارندگی نیز بسیار کم بوده و از منابع آبی کمی برخوردار هستیم، گفت: در حال حاضر بسیاری از چاه‌های استان خشک شده و عمق چاه‌ها افزایش یافته است.

سیداسماعیل موسوی با اشاره به اینکه فعالیت چاه‌های غیرمجاز اکنون قانونی شده است، افزود: در حال حاضر هر گونه فشار و تهدید دستگاه‌های دولتی بر چاه‌های مجاز است و آمار دقیقی از چاه‌های غیرمجاز در استان وجود ندارد.

وی ادامه داد:‌ در حال حاضر الگوی کشت مناسبی در استان وجود ندارد و بسیاری اوقات وقتی آب رایگان در اختیار کشاورز قرار می‌گیرد، او ارزشی برای آن قائل نمی‌شود در حالیکه آب منابع ملی است.

موسوی با اشاره به اینکه کشاورزان آب شرب رایگان را در اختیار دارند و از آن، محصول سیب‌زمینی و هندوانه تولید و به قیمت بسیار ناچیز به کشورهای همسایه می‌فروشند، اضافه کرد:‌ منابع آب در استان محدود است و باید به این موضوع توجه خاص شود.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی از سازمان‌های دولتی نیروی بازنشسته به‌کار می‌گیرند که با این شرایط فرصت به نیروی متخصص و جوان داده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: اکنون مطمئن‌ترین منابع آبی قنات است که به آن نگاه و توجهی نمی‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: