• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-5390-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس‌پلیس راهور استان همدان مطرح کرد

ورود روزانه 44 خودروی نوشماره به چرخه ترافیک همدان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از ورود 14 هزار وسیله نقلیه نو شماره به استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سرهنگ علی فکری یکشنبه 15 بهمن در نشست تشریح اقدامات مدیریت هوشمند پارکینگ‌های حاشیه‌ای شهر همدان گفت: در سال گذشته 18هزار وسیله نقلیه نوشماره و در سالجاری نیز 14 هزار دستگاه به استان وارد شده است که این تعداد خود معضلی برای ترافیک شهر ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پارکبان‌های همدان با بی‌نظمی مالی درگیر بودند و حقوق شهروندی در آنها رعایت نمی‌شد، بر آن شدیم مدیریت هوشمند ترافیک را یکی از اقدامات اساسی خود قرار دهیم.

فکری با اشاره به اینکه روزانه 44 خودروی نو شماره به سیستم ترافیک شهری افزوده می‌شود، افزود: تقریبا 80 درصد این وسایل نقلیه وارد مرکز شهر همدان می‌شوند که نیازمند کنترل ترافیک هستند.

وی ادامه داد: در شهر همدان نیز در برخی آپارتمان‌های قدیمی نبود پارکینگ و پارک کردن خودروی برخی مغازه‌داران در حریم عمومی راه منجر به ایجاد مشکلات ترافیکی فراوانی در سطح شهر شده بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان خاطرنشان کرد: طرح پارکبان‌، طرح شکست خورده‌ای در سطح شهر همدان بود که ما هیچ حمایتی از این طرح نکردیم.

وی با تأکید بر اینکه هیچ‌گاه حاضر به اجحاف در حقوق شهروندی نبوده‌ایم، یادآور شد: مدیریت پارک‌های حاشیه‌ای نیازمند ابراز و وسایل خاصی بود که پارک خودرو برای نیم‌ساعت نخست رایگان باشد و خوشبختانه شرکت الیت این ظرفیت را داشت.

وی ادامه داد: هر کس برای نخستین‌بار در مجاورت خیابان‌های تحت پوشش این طرح خودرو خود را پارک کند، فقط تذکر دریافت خواهد کرد تا فرهنگ‌سازی لازم انجام شود.

فکری با اشاره به اینکه عمدتا مغازه‌داران در حریم عمومی راه خودرو خود را پارک می‌کردند، ادامه داد: اکنون تقریبا 30 درصد این کسبه دیگر خودرو خود را در حریم خیابان‌ها پارک نمی‌کنند که این خود موجب کاهش ترافیک در سطح شهر می‌شود.

وی تصریح کرد: بیش از این نمی‌توان حریم معبر را ارتقاء داد بنابراین باید به سمت کنترل ترافیک از طریق این راهکارها باشیم همچنین استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی بازخورد دیگر این طرح است.

وی در پایان گفت: درآمد حاصل از اجرای این طرح به حساب خزانه واریز شده و در جهت احداث پارکینگ از آن بهره‌برداری خواهد شد.

معاونت امور زیربنایی و عمرانی شهرداری همدان نیز گفت: سهم شرکت الیت از اجرای این طرح 35 درصد سود و سهم دولت نیز 65 درصد است که باید به حساب خزانه واریز شود.

موسی رسولی با بیان اینکه متاسفانه در کشور عدم هماهنگی میان تولید خودرو تعریض معابر وجود دارد، افزود: در استان همدان روزانه 40 دستگاه خودرو به خودروهای درون شهری افزوده می شود که این موضوع مشکلات فراوانی در سطح شهر ایجاد می کند.

وی با تأکید بر اینکه باید با راهکارهای مختلف شهر را از چالش ترافیکی برهانیم ، اضافه کرد: فعالیت های عمرانی همچون احداث پل ها و همچنین هوشمند سازی پارکینگ ها نمونه ای از اقدامات کاهش ترافیک است. شهرداری ها باید کل درآمد حاصل از اجرای پارک حاشیه ای را به حساب خزانه واریز کنند و اجازه هزینه کردن در جای دیگری را ندارند.

رسولی با بیان اینکه پارکینگ های طبقاتی دارای سازه های سنگینی هستند و احداث آنها هزینه زیادی می طلبد، اضافه کرد: برای ایجاد یک پارکینگ با ظرفیت 500 خودرو، 25 میلیارد هزینه مورد نیاز است.  بر اساس شمار خودروها و جمعیت شهر همدان، باید ده هزار واحد پارک خودرو داشتیم درحالیکه اکنون فقط دو هزار و 700 واحد پارک خودرو داریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اجرای طرح هوشمندسازی پارک حاشیه ای کاملا هوشمتد است و هیچ عامل انسانی در آن دخالتی ندارد، همین موصوع منجر به کاهش خطاها خواهد شد. امیدواریم با همکاری با شرکت الیت از درآمد حاصل از اجرای این طرح بتوانیم شمار پارکینگ های طبقاتی را در سطح شهر افزایش دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: