• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4591-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان مطرح کرد

مردم کمپین «نخریدن از واحدهایی که اتیکت قیمت ندارند» ایجاد کنند

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با بیان اینکه 71 درصد محکومیت‌های لازم‌الاجرا در این استان وصول شده است، گفت: در سالجاری 138 میلیارد ریال محکومیت لازم‌الاجرا در تعزیرات استان صادر شده است که بیش از 71 درصداین محکومیت ها وصول شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علیرضا حسن‌پور دوشنبه 16 بهمن در جمع خبرنگاران، با تأکید براینکه وظیفه ذاتی تعزیرات حکومتی رسیدگی به تخلفات است، اظهارکرد: در 10 ماهه امسال 8249 پرونده تخلف در استان تشکیل شده و بیش از 368 میلیارد ریال محکومیت غیر قطعی صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه 5801 فقره از پرونده‌های تشکیل شده مربوط به حوزه کالا و خدمات بوده است، تصریح کرد: 1277 پرونده در بخش قاچجاق کالا و ارز و 1171 فقره در بخش بهداشت و درمان بوده است.

انجام 2261 بازرسی مشترک در سالجاری

حسن‌پور کل محکومیت صادر شده را 368 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 129 میلیارد ریال در بخش کالاو خدمات،236 میلیارد ریال در بخش قاچاق کالا و 2 میلیارد و 700 میلیون ریال دربخش بهداشت و درمان بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان خاطرنشان کرد:یکی از اقدامات خوبی که در سالجاری انجام گرفت  این بود که در 3 بخش کالا و خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق کالا میانگین رسیدگی از استاندارد کاهش یافته به‌طوریکه در بخش کالا و خدمات میانگین رسیدگی به 14.2 روز، قاچاق کالا به 35.2 روز و بهداشت و درمان به 14.2 روز رسیده است.

وی ادامه داد: در سالجاری بیش از 2261 بازرسی مشترک درقالب 505 اکیپ در استان برگزار شده است که در این بازرسی‌ها 1689 واحد صنفی متخلف و 253 واحد بدون تخلف شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه 319 مورد تذکر به واحدهای صنفی استان داده شده است، افزود: بیشترین تخلفات مربوط به اتحادیه نانوایان با 408 پرونده بوده و پس از آن صنف خوار و بار فروشان با 389 پرونده بوده است.

حسن‌پور با اشاره به اینکه صنف پوشاک با 313 پرونده و پرنده، ماهی و مرغ نیز با 182 پرونده در رده‌های بعدی بیشترین  تخلفات استان قرار دارند، یادآور شد: عدم درج قیمت با 2184 پرونده، گرانفروشی با 1161 پرونده، تقلب با 627 پرونده و کم فروشی با 565 پرونده  بیشترین تخلفات مشاهده شده در واحدهای صنفی استان بوده است.

 مردم کمپین نخریدن از واحدهای که اتیکت قیمت ندارند ایجاد کنند

 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با تأکید براینکه عدم صدور فاکتور و عدم درج قیمت پرتکرارترین تخلفات واحدهای صنفی استان است از مردم خواست تا کمپین نخریدن کالا از واحدهایی که اتیکت قیمت درج نمی‌کنند راه اندازی کنند و از این واحدها خرید نداشته باشند.

وی عدم درج قیمت را پرتکرارترین و مادر همه تخلفات دانست و افزود: متأسفانه یکی از اشکالاتی که در قانون برخورد با تخلفات صنفی وجود داشته این است که تشدید مجازات ندارد و فقط جریمه 80 هزار تومانی شامل حال فروشنده می‌شود.

حسن‌پور اظهارکرد: در سالجاری در بخش قاچاق کالا 51 پرونده مهم و ملی در استان تشکیل شده بود که با احتساب 16 پرونده سال گذشته 62 پرونده مختومه با بیش از 99 میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه 14 پرونده کالا و خدمات با 14 میلیاردریال محکومیت رسیدگی و مختومه شده است، گفت: بیشترین پرونده‌های تعزیرات در سالجاری مربوط به گوشی‌های موبایل بوده به طوریکه  پرونده 5000 موبایل رسیدگی و عمدتاً حکم آنها صادر شده است و یک پرونده مربوط به  600 گوشی موبایل توقیف شده است.

توقیف 5 کانتینر سفال و تجهیزات دکوری خارجی در همدان

حسن‌پور خاطرنشان کرد: در سالجاری 3 کانتینر سفال و تجهیزات دکوری خارجی به ارزش 360 میلیون ریال و 2 کانتینر دیگر در 10 روز گذشته در استان همدان توقیف شده که درحال رسیدگی است.

وی با تأکید براینکه از ابتدای سال جاری برنامه گشت‎‌های مشترک در استان اجرا شده است، عنوان کرد: از اوایل دی ماه امسال شدت گشت‌های مشترک مضاعف شده به‌طوریکه یک تیم گشت مشترک به 4 تیم ارتقاء یافته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با اشاره به اینکه در تمام شهرستانهای استان یک تیم گشت مشترک فعال است، بیان کرد: با توجه به فرارسیدن نوروز از 15 اسفند طرح نوروزی شروع خواهد شد و همکاری نزدیکی با مراجع نظارتی خواهیم داشت.

 مرغ همسایه همدانی‌ها غاز است

وی با بیان اینکه تفاوت قیمت مرغ  یکی از مسائلی که در همدان با آن درگیر هستیم، اظهارکرد: متأسفانه تبلیغات سوئی در استان همدان از طرف برخی افراد سودجو صورت گرفته که مرغ‌های غیر استانی کیفیت بالاتری از مرغ های بومی استان دارند که این مسأله مصداق بارز "مرغ همسایه غاز است" در همدان بوده است.

حسن‌پور ادامه داد: مرغ غیر استانی باید حداکثر تا سقف 500 تومان بالاتر از سایر مرغ‌ها فروخته شود اما چندوقتی است که این موضوع کمرنگ شده و مردم تشویق به خرید مرغهای غیراستانی شدند که البته برخوردهایی با این افراد صورت گرفته و حتی در اوایل تابستان تعطیلی واحد متخلف را نیز داشتیم.

وی  با تأکید بر بررسی همه جانبه کشتارگاه‌های همدان، به کشتارگاه‌ها اخطار داد با هر نوع تخلف برخورد می‌شود و افزود: نظارت همه جانبه از کشتارگاه‌ها در برنامه سازمان تعزیرات حکومتی استان همدان قرار دارد.

بازرسی غیرمنتظره از کشتارگاه‌های همدان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان تصریح کرد: برنامه بازرسی‌های غیر منتظره از کشتارگاه ها را خواهیم داشت و اجازه نمی‌دهیم قیمت مرغ بالاتر از قیمت مصوب برود.

حسن‌پور با بیان اینکه به هیچ عنوان تخم مرغ دولتی و غیردولتی در استان نداریم، افزود: اینکه گفته می‌شود تخم مرغ نرخ دولتی و غیر دولتی دارد بهانه ایست برای تخلف و چنین چیزی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه نرخ اعلام شده برای تخم مرغ عمده فروشی هر شانه 11هزار و 600 تا 12هزار و 600د است و غیر از این تخلف محسوب می‌شود، یادآور شد: در هفته جاری برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای 8-9 پرونده تخلف تشکیل شده که پرونده‌های کلانی هستند و برای تولیدکنندگان تخم مرغ نیز اخطار رسمی ارسال کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: شهروندان می‌توانند با شماره تلفن 32523442 ارتباط برقرار کرده و شکایات خود را با با رئییس گشت سیار مطرح کنند.

حسن‌پور با تأکید براینکه مردم همدان نسبت به حقوق خود پیگیر هستند، افزود: مردم همدان نسبت به تخلفات بی تفاوت نیستند و این یکی از صفت‌های پسندیده این مردم است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان اظهارکرد: در برنامه آینده تعزیرات اجرای طرح تابلو روان در صنف قصابان نیز در نظر گرفته شده است اما صنوف مقاومت زیادی در این زمینه دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: