• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه همدان:

با کنار گذاشتن بی‌حالی و بی‌تفاوتی از انقلاب حمایت قاطع کنیم

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: باید بی‌حالی و بی‌تفاوتی را کنار بگذاریم و از انقلاب خود حمایت قاطع کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در جمع اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی همدان، با اشاره به اینکه به برکت مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر و شهادت بسیاری از بهترین‌ها که در شکنجه‌گاه‌های مخوف شاه جانشان را از دست دادند تا این پیروزی به دست آمد، اظهار کرد: طبق آیه‌ای از اوایل سوره حدید در قرآن کریم آنهایی‌که قبل از پیروزی انقلاب به میدان آمدند، جهاد کردند، خون دادند و سرمایه‌گذاری کردند، پاداش آنها با کسانی‌که بعد از پیروزی انقلاب آمدند، یکسان نیست و دارای اجر بالاتری در پیشگاه الهی هستند.

وی با اشاره به اینکه شهدای بعد از انقلاب مدیون شهدای قبل از پیروزی انقلاب هستند، خاطرنشان کرد: دیدن مکانی که انقلابی‌ها را شکنجه می‌دادند نیز باعث تحول در انسان می‌شود و چه تعداد افراد بی‌گناهی که بی‌نام و نشان در چنین شکنجه‌گاه‌هایی با ابزارهای پیشرفته آمریکایی شهید شدند. آمار دقیقی از تعداد افرادی که دستگیر شدند و به این مکان‌ها برده شدند در دست نیست اما از خردادماه سال 1342 تا پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن‌ماه سال 1357 حدود 60 هزار نفر تخمین زده می‌شوند.

طه‌محمدی ادامه داد: نخستین مسأله در جامعه «قدرشناسی» است و این لفظ در اذهان عمومی به معنای شکرگزاری است بنابراین وقتی می‌گوییم از فلانی تقدیر شد این تقدیر نیست بلکه تشکر است یا سپاسگزاری یا تشویق، تقدیر یعنی ارزش واقعی آن عمل را انسان بداند و ببیند که چه شده است.

وی با توجه به اینکه انقلاب با 60 هزار شهید قبل و چند صد شهید بعد از پیروزی به دست آمد، خاطرنشان کرد: بعضی‌ها می‌گویند که انقلاب چه کار کرده است؟ اتفاقا درست می‌گویند چرا که نمی‌دانند انقلاب چه کارها کرده، نمی‌دانند ما کجا بودیم و الان به کجاها رسیدیم و چقدر سرمایه‌گذاری شده است تا به این مکانی برسیم که در حال حاضر در سطح جهان مطرح هستیم.

امام جمعه همدان بیان کرد: نزدیک به 40 سال است که از پیروزی انقلاب می‌گذرد و کشورهای سلطه‌گر یک ذره به ما اجازه ندادند که نفس تازه کنیم و با کودتا، فتنه و انواع تحریم‌ها، اذیت‌ها و تخریب‌ها قصد دارند تا جلوی پیشرفت ما را بگیرند.

وی گفت: شرایط کشور در حالی بود که مستشاران آمریکایی فقط چند 10 هزار برای حق توحش می‌گرفتند در حالیکه نفت، اقتصاد، فرهنگ و نوامیس ما در اختیار آنها بود. طبق گفته‌های رهبر معظم قبل انقلاب ما اجازه خرید سیم خاردار را هم نداشتیم و حالا کشوری که آن روز توانایی تولید سیم خاردار را نداشت الان توانایی ساخت موشک‌های دوربرد را دارد و گفته اروپایی‌ها این است که ما پای برجام ایستاده‌ایم اما مسأله موشک‌های شما جای نگرانی دارد.

طه‌محمدی با اشاره به اینکه در مسائل مختلف علمی از جمله پزشکی ما به خودکفایی رسیده‌ایم، اظهار کرد: ایران در حال حاضر پایلوت مسائل پزشکی جهان است و طبق گفته‌های مسئولان، ایران در هیچ‌گونه بیماری نیاز به خارج از کشور ندارد این درحالیست که قبل از پیروزی انقلاب حتی برای سردرد هم نیاز بود تا به کشورهای خارجی رجوع کنیم.

وی دهه پیروزی انقلاب اسلامی  را «شب‌های قدر، قدر انقلاب» نامید و افزود: ما در خارج استان در طول 10 شب برنامه داشتیم و سخنرانانی را برای این مراسم دعوت می‌کردیم اما امسال خدا توفیق کرد تا این مراسمات را در شهر گسترده کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان در پایان با بیان اینکه مسئولیت شما اساتید حتی از ما حوزوی‌ها بیشتر است، گفت: اگر جمعیت ما از سطح علمی مناسبی برخوردار نیست این وظیفه شما دانشگاهی‌ها و اساتید است که روشنگری کنید و به مردم بیداری دهید و اگر این کارها را نکنید باعث فریب خوردن مردم می‌شود که در اغتشاشات اخیر شاهد آن بودیم. امکانات و فضای بهتری در دست شما دانشگاهی‌ها و اساتید است و شما تأثیر بیشتری می‌توانید بر قشر جوان و به ویژه دانشجو  داشته باشید. ما باید به خاطر داشته باشیم که در روز قیامت همه ما نسبت به اعمال خود  و امکاناتی که در دست داشتیم، باید پاسخگو باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: