• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2794-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده همدان مطرح کرد

ایجاد نهضت هتل‌سازی در همدان

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه نهضت هتل‌سازی در همدان ایجاد شده که زیرساخت مهمی برای رونق صنعت گردشگری است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی دوشنبه 16 بهمن در آئین افتتاح هتل سفیر شهر همدان، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر تصریح کرد: بدون استثنا، برای همه امور همدان نقشه راه داریم و با عوض شدن کسی هیچ تغییری در این نقشه رخ نمی دهد، شهری به قدمت تاریخی همدان وجود ندارد به طوریکه وجود سه هزار و 300 سال قدمت تاریخی این شهر قطعی است.

وی با بیان اینکه دولت بر روی پایتخت تاریخ و تمدن بودن همدان کار پژوهشی انجام داده است، افزود: 11 ماه کار پژوهشی انجام شد تا همدان به عنوان شهر تاریخ و تمدن معرفی شود.

حاجی‌بابایی ادامه داد: پس از کسب این عنوان تپه هگمتانه و موزه غرب کشور و مخزن موزه غرب کشور در موزه هگمتانه با 7.5 میلیارد تومان ردیف اعتبار گرفت چرا که همدان یک منطقه استراتژیک ملی است.

وی با اشاره به اینکه موزه هنرهای معاصر در بالای تپه هگمتانه متوقف شده بود که پس از هفت سال باید عملیات اجرایی آن از سر گرفته شود، خاطرنشان کرد: همدان باید نقش ملی در گردشگری و خدمات ایجاد کند چرا که در همه زمینه ها آماده است و ظرفیت دارد.

نماینده مردم همدان در خانه ملت یادآور شد: امروزه دانشگاه صنعتی همدان یک قطب است و سه هزار دانشجوی مهندسی دارد و دانشگاه علوم پزشکی نیز در حوزه های داروسازی و دندانپزشکی درجه یک شده است.

وی با بیان اینکه کار ما شاید مطلوب تر باید باشد اما پروژه ها به سرعت در همدان در حال پیگیری است، اظهار کرد: مردم همدان ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه و پیشرفت شهر دارند چرا که مردمی با اعتقاد و با اعتماد هستند و مسائل را به درستی تحلیل می کنند .

حاجی بابایی در پایان با ابرازخرسندی از ساخت هتل سفیر گفت: امیدواریم سرمایه گذار این هتل فعالیت های بعدی خود را در همدان آغاز کند.

سرمایه گذار هتل سفیر نیز ضمن قدردانی از مسئولان استان همدان به منظور همکاری در ساخت هتل سفیر گفت: به زودی کلنگ هتل سفیر 2 نیز زده خواهد شد.

به گزارش ایسنا، برادران خسروی بدون دریافت تسهیلات 120 میلیارد ریال برای ساخت هتل سفیر سرمایه گذاری کردند و در دو هزار متر زیربنا و در 9 طبقه با ظرفیت 100 تخت توانستند این هتل را به بهره برداری برسانند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: