• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2894-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان:

هیچ نگرانی برای اجرای رویدادهای گردشگری در همدان نداریم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه زیرساخت های گردشگری در استان در حال ارتقاء است، گفت: یخ گردشگری در استان اکنون در حال آب شدن و فضاهای گردشگری رو به افزایش است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی مالمیر دوشنبه 16 بهمن در آئین افتتاح هتل سفیر شهر همدان، با بیان اینکه در سال های اخیر موافقت اصولی صادر شده در حوزه گردشگری بسیار ارتقاء یافته است، افزود: خوشبختانه علاقه و حضور سرمایه گذاران در همدان بهتر شده و زمینه برای ایجاد سرمایه گذاری در گردشگری استان فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر 13هتل و هتل آپارتمان در استان احداث و راه اندازی شده است، اظهار کرد: ظرفیت این هتل ها بیش از 400 اتاق و هزار و 300 تخت است که البته با احتساب کمپ های اقامتی ظرفیت به بیش از 700 اتاق و دو هزار و 300 تخت می رسد.

مالمیر با بیان اینکه امیدواریم هتل کتیبه تا پایان سال در همدان به بهره براری برسد به طوریکه با افتتاح این هتل نیز 300 تخت به مجموعه هتل ها افزوده می شود، یادآور شد: برای ساخت سه هتل افتتاحی در سالجاری، 74 میلیارد تومان هزینه شده و برای 135نفر نیز اشتغالزایی مستقیم صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: تقریبا 40 موافقت اصولی نیز صادر شده که در حال استعلام هستند به طوریکه با اجرای این موافقت نامه ها تقریبا هزار و 900 تخت به مجموعه اقامتی استان اضافه خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان در پایان گفت: هیچ نگرانی بابت اجرای رویدادهای گردشگری در سال آینده نداریم چرا که میراث فرهنگی یکی از دستگاه های درگیر برای اجرای رویداد است که در کنار سایرین این رویداد را پیش خواهیم برد.

فرماندار شهرستان همدان نیز گفت: دولت بستر لازم را برای توسعه فراهم کرده که باید اقدامات آن همگی به صورت مطلوب اطلاع رسانی شود.

علی تعالی اظهار کرد: متأسفانه دولت تدبیر و امید در اطلاع رسانی اقدامات انجام شده مظلوم واقع شده و انعکاس مطلوبی نداشته تا بتواند همه امور انجام گرفته را به گوش مردم برساند.

وی با بیان اینکه ظرفیت های خوبی در هتل سازی همدان به منظور رونق گردشگری فراهم شده است، افزود: این هتل سازی نشان از در مسیر توسعه قرار گرفتن همدان است.

تعالی با اشاره به اینکه دولت با سامان دادن روابط بین الملل موجب ورود دوباره سرمایه گذاران خارجی شد که این خود در توسعه بسیار موثر است، تصریح کرد: خدمات دولت، خدمات نظام است و همگی به پای نظام نوشته می شود بنابراین باید به شایستگی انعکاس داده شود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم هتل سفیر که در سال 92 کلنگ زنی شده بود، با حضور خجسته و حاجی بابایی نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و فرماندار همدان افتتاح شد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: