• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

باید انقلابی زندگی کنیم

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی را تدین و ایمان مردم اعلام کرد و گفت: فرمایشات به موقع امام راحل(ره) توانست مسیر موفقیت را هموار کند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدعلی بادامی شامگاه دوشنبه 16 بهمن در نشست پیشکسوتان و مبارزان انقلاب استان همدان، ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: در زمان قبل از انقلاب بنده در مدرسه ابن سینا دانش آموز دبیرستانی بودم و با چند تن از دانش آموزان با ایجاد انجمن اسلامی دانش آموزان نخستین فعالیت ضد رژیمی خود را آغاز کردیم.

وی با تأکید بر اینکه در سال 57 انجمن اسلامی دانش آموزان رسمی شد، اضافه کرد: آن انجمنی که در مدرسه ابن سینا راه انداختیم نخستین انجمن اسلامی موجود در آن زمان بود که خوشبختانه توانست به مدارس بسیاری از جمله مدرسه امام رسوخ کند.

بادامی با بیان اینکه نخستین انجمن اسلامی دانش آموزان استان همدان در دبیرستان ابن سینا شکل گرفت، ادامه داد: ما دانش آموزان آن دوره به صورت مخفیانه در منازل متدین ها حضور یافته و از طریق تکثیر اعلامیه ها فعالیت های ضد رژیمی انجام می دادیم.

وی با اشاره به اینکه از طریق نوارهای صوتی که به صورت مخفیانه تهیه می‌کردیم از منویات امام خمینی(ره) آگاه شده و روحیه پیدا می‌کردیم، خاطرنشان کرد: با هسته هایی که در مدارس شکل گرفته بود، مطالب را سینه به سینه به یکدیگر انتقال می دادیم.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان به صورت خودجوش و خروشان و با تحمل سختی های فراوانی فعالیت کرده و برای پیروزی انقلاب اسلامی جانفشانی می‌کردند، افزود: وجود رهبری آگاه و قدرتمند باعث پیشرفت ما شد بنابراین اگر هر جامعه ای دارای رهبری آگاه باشد و بتواند توده مردم را هدایت کند به طور قطع طعم پیروزی را خواهد چشید.

مسئول ستاد عتبات عالیات استان همدان با تأکید بر اینکه اگر رهبری در قلوب مردم مانند امام راحل(ره) باشد به طور قطع کشتی را به ساحل نجات می رساند، تصریح کرد: کارگروهی در آن زمان بسیار مشاهده می‌شد اما اکنون گاهی از آن غافل می‌شویم.

وی ادامه داد: از آنجایی که در آن زمان به تلفن دسترسی نداشتیم و موبایل و رسانه ای نیز نبود افرادی که دوچرخه داشتند به تمام مدارس رفته و زمان و مکان راهپیمایی را اطلاع می‌دادند.

بادامی با ابرازناراحتی از اینکه از دست دادن دوستان و شهید شدن آنان از خاطرات تلخش از آن زمان هاست، خاطرنشان کرد: یکی از شاخص ترین فعالیت دانش آموزی گرفتن دو روز روزه سیاسی بود و دانش آموزان داخل مدرسه نماز جماعت به جا می آوردند.

مسئول عتبات عالیات همدان با اشاره به اینکه مردم به انقلابی که به این دشواری و به شهادت رسیدن جوانان کسب شده اعتقاد دارند و از آن دست بر نمی‌دارند، یادآور شد: رهبر انقلاب اسلامی خود یک انقلابی است و ما نیز باید انقلابی زندگی کنیم.

یک دبیر بازنشسته نیز در این نشست گفت: جاده صاف کن انقلاب اسلامی دانش آموزان و شهدای مؤمنی بودند که به صورت زیر زمینی فعالیت می‌کردند.

محمدعلی کریمی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی را مرهون فداکاری های افراد مؤمن و جان برکفان هستیم، اظهار کرد: در دوران قبل از انقلاب اسلامی زندگی دشوار بود و ما هیچ گونه اختیار و آزادی نداشتیم بنابراین با رهبری امام راحل(ره)، انقلاب اسلامی به همیاری مردم با ایمان شکل گرفت و اکنون که در آستانه 40 سالگی آن هستیم، هنوز مردم انقلابی هستند.

وی با اشاره به اینکه رژیم شاه دین را از ما می‌گرفتند، تصریح کرد: هدف اصلی مبارزان ایجاد حکومت اسلامی بود و برای آن امام خمینی(ره) به خوبی افراد را هدایت می‌کردند.

وی یادآور شد: در آن زمان دبیر مدرسه بودم و تلاش می‌کردم به دانش آموزان کمک کنم و از آسیب رساندن رژیم شاه به آنان در حد توانم جلوگیری کنم  بنابراین ما دبیران دانش آموزان را تقویت می کردیم و آنان به فعالیت های خود می‌پرداختند.

کریمی گفت: درست است که اکنون متأسفانه تعدادی دزد و خائن به بهانه های اختلاس و بردن دارایی های مردم به فکر جیب خودشان بودند، کمی زبان مرا کوتاه کرده که راجع به انقلاب اسلامی سخن بگویم اما لازم است یادآور شوم این انقلابی که کسب شد بسیار گران بها بود، انقلابی که آرزوی همه ائمه اطهار(ع) بود پس همه باید یکپارچه این انقلاب را حفظ کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: