• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-6190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان خبر داد

افتتاح 5 مرکز سلامت و خانه بهداشت روستایی در همدان

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان از افتتاح پنج مرکز سلامت و خانه بهداشت همزمان با دهه مبارک فجر در روستاهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد خیراندیش سه‌شنبه ۱۷ بهمن در آئین افتتاح مرکز جامع سلامت روستای ابرو در همدان، بیان کرد: علاوه بر این مرکز، چهار خانه بهداشت دیگر در روستاهای کوزره، جیحون‌آباد، گراچقا و ده‌پیاز قرار دارند.

وی افزود: با بهره‌برداری از خانه بهداشت روستای ابرو ۴ هزار و ۲۵۵ تن از اهالی این روستا در قالب ۱۰۶۳ خانوار از خدمات بهداشتی بهره‌مند شدند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بیان اینکه برای ساخت مرکز خدمات جامع سلامت روستای ابرو 9 میلیارد ریال هزینه شده است، خاطرنشان کرد: این طرح نیز در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع احداث شده است.

وی درباره خانه بهداشت روستای جیحون‌آباد نیز اظهار کرد: با اجرای این طرح 636 نفر در قالب 182 خانوار از نعمت خانه بهداشت بهره‌مند شدند. این طرح در زمینی به مساحت 485 مترمربع و زیربنای 98 متر با هزینه‌کرد یک میلیارد و 600 میلیون ریال اجرایی شد.

وی بیان کرد: پایگاه سلامت ده‌پیاز برای خدمات‌دهی به یک هزار و 179 خانوار در زمینی به مساحت 855 مترمربع و زیربنای 150 متر احداث شد.

خیراندیش با بیان اینکه اجرای این طرح یک‌سال به طول انجامید و برای بهره‌برداری از آن 2 میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه شده است، گفت: خانه بهداشت روستای گراچقا نیز در زمینی به مساحت 600 متر و هزینه‌کرد یک میلیارد و 600 میلیون ریال بهره‌برداری شد.

وی با اشاره به اینکه داروخانه مرکز جامعه سلامت ابرو دارای ۴۳۶ قلم دارو است، بیان کرد: عملیات اجرایی خانه بهداشت روستای کوزره در زمینی به مساحت 300 مترمربع و زیربنای 98 متر از سال گذشته آغاز و یک میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار برای اجرای این طرح تخصیص و هزینه شد.

خیراندیش با بیان اینکه اجرای این طرح یک‌سال به طول انجامید، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این تعداد طرح برای 2 هزار و 680 نفر شغل ایجاد می‌شود و در مجموع برای یک هزار طرح یاد شده، 10 هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: