• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده سپاه همدان مطرح کرد

نیروی جوان بسیجی، محافظ انقلاب است

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه امام راحل(ره) نیروی جوان بسیجی را به عنوان محافظ انقلاب اسلامی معرفی کرده‌اند، گفت: سپاه با نگاه عمیق حضرت امام خمینی( ره) تشکیل شد چرا که ایشان می‌دانستند اگر نیروی انقلابی برخواسته از ملت نباشد، نیروهای نظامی به تنهایی نمی‌توانند از نظام دفاع کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سردار مظاهر مجیدی سه‌شنبه 17 بهمن در مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان همدان، ضمن تشکر از حضور گسترده مردم علیه اغتشاشگران اظهار کرد: به لطف خدا بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی سپاه و بسیج که هدیه‌ای از سوی حضرت امام راحل برای حفظ نظام است، پایدار مانده و توانسته سخت‌ترین توطئه‌‌های دشمن را خنثی کند.

وی نیروی سپاه امروز را قدرتمند دانست و خاطرنشان کرد: با دستگیری نیروهای آمریکایی از سوی سپاه لرزه به تن کشورهای دشمن انداخته شد بنابراین با این قدرتی که ما در دست داریم، ابهت آمریکایی‌ها شکسته شده است.

فرمانده سپاه همدان با اشاره به اینکه تمام مشکلات نظامی را خودمان برطرف کردیم و تواستیم مسائلی پیدا کنیم که عصبانیت آمریکایی‌ها 100 برابر شود، افزود: قدرت دفاعی سپاه به حدی رسیده که با قدرت چند کشور نیرومند جهان مقابله می‌کند.

مجیدی با تأکید بر اینکه اگر حضور پررنگ مردم به ویژه جوانان در دفاع مقدس نبود، مشکلاتی به وجود می‌آمد، اظهار کرد: بعد از دفاع مقدس توطئه‌ها یکی پس از دیگری از سوی دشمنان برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی ادامه داشته و دارد اما وجود رهبری آگاه باعث شده مسیر برای ما مشخص شود.

وی با بیان اینکه در دوران 52 سال حکومت پهلوی در ایران آمریکا برای این کشور تصمیم‌گیری می‌کرد، افزود: حکومت پهلوی با کودتا روی کار آمد اما انقلاب اسلامی را مردم با رأی خود انتخاب کردند. در آن دوران ایران هیچ چیزی از خود نداشت و همه وسائل نظامی وارداتی بود اما ما خود دست به ساخت قطعه‌های نظامی زدیم.

مجیدی با بیان اینکه اگر مردم در نخستین انتخابات در زمان انقلاب اسلامی پای صندوق‌های رأی نیامده بودند، امروز نمی‌توانستیم پاسخگوی بسیاری از شبهاتی باشیم که توسط فضای مجازی مطرح شده است، ادامه داد: در نخستین انتخاباتی که صورت گرفت 98 و 2 دهم درصد مردم رأی به جمهوری اسلامی دادند که اگر این اتفاق نیفتاده بود خدا می ‎ داند کشورهای بیگانه چه بلاهایی سر کشور می‌آوردند.

فرمانده سپاه همدان با تأکید بر اینکه دشمنان رکن اساسی این نظام را هدف گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: دشمن تمام توان خود را گذشته تا نظام جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشد.

وی با بیان اینکه نسل امروز نیاز دارد هدف انقلاب اسلامی را به آنها بگوییم، گفت: همه باید به پایگاه‌ها و مساجد رفته و به جوانان اهداف این نظام و انقلاب اسلامی را یادآوری کنیم همچنین دشمن آموزش و پرورش ما را هدف خود قرار داده تا فرزندان تربیت اسلامی نیاموزند.

یک مدرس حوزه و دانشگاه نیز با بیان اینکه دشمن با جنگ سخت نتواست ما را شکست دهد بنابراین اکنون با جنگ نرم و ایجاد نارضایی مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد پایه‌های نظام را سست کند، گفت: دشمن با ایجاد یک نارضایتی در بین مردم می‌خواهد نظام را ناکارآمد جلوه دهد.

حجت‌الاسلام سیدمجتبی حسینی‌یمین با اشاره به اینکه با ناکارآمد جلوه دادن نظام می‌خواهند بگویند که انقلاب اسلامی دارای مشروعیت نیست، اظهار کرد: بعضا برخی افراد می‌گویند رهبر معظم انقلاب اسلامی چرا جلوی اختلاس، گرانی، ربا، فساد اداری و ... را نمی‌گیرد؟ پاسخ آن این است هر کسی فقط بر اساس مسئولیت‌هایش اختیار دارد.

وی با تأکید بر اینکه اختیارات رهبر معظم انقلاب اسلامی به سلیقه بنده و شماها نیست، خاطرنشان کرد: رهبری فقط بر اساس قانون اساسی در 11 بند مسئولیت دارند، ایشان فقط طبق آن 11 بند مورد سوال قرار می‌گیرند.

حسینی‌یمین با بیان اینکه افراد فکر می‌کنند رهبری یعنی ولایت‌مطلقه، هر کاری بتواند می‌تواند انجام دهد، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی طبق قانون اساسی کشور وظیفه اجرایی ندارند اما افراد توقعات اجرایی از ایشان دارند.

وی با تأکید بر اینکه باید به قواعد جمهوری اسلامی پایبند باشیم، اضافه کرد: برخی می‌گویند چرا مراجع در زمان گرانی حکم نمی‌دهند؟ اما به نظر بنده این ظلم در حق آنان است چرا که این افراد پای ممبر رفته و برای ربا گریه می‌کنند، اینکه ما اینها را نمی‌بینیم و نمی‌شنویم به معنای آن نیست که آنان حکمی نداده‌اند.

این مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه یقه را اشتباهی گرفته‌ایم، یادآور شد: متأسفانه مردم نیمه‌خالی لیوان را دیده و ریزش را نگاه می‌کنند اما به جرأت می‌توان گفت دینداری مردم بعد از انقلاب اسلامی از لحاظ کمی و کیفی بسیار بیشتر شده است چرا که امروزه با وجود فضای مجازی جوانان با ایمان از گناه چشم پوشیده و به سوی سوریه برای شهادت می‌روند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: