• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-6390-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان:

سند آموزش شهروندی به تصویب شورای پژوهشی مرکز مطالعات رسید

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان از تصویب سند آموزش شهروندی در شورای پژوهشی مرکز مطالعات خبر داد و گفت: سند راهبردی جامع آموزش شهروندی تصویب و برای تصویب نهایی به شورای اسلامی شهر ارجاع داده شد که پس از بررسی کمیسیون فرهنگی و تصویب پایانی شورا، دستورالعمل اجرایی آن در سال 97 ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حمید بادامی‌نجات در جلسه مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با بیان این مطلب افزود: دستیابی به توسعه اجتماعی نیازمند ترسیم نقشه‌راهی است که در آن مسیر، اهداف، منابع و الزامات به صورت شفاف و دقیق مشخص شده باشد.

وی با بیان اینکه امروزه توسعه اجتماعی به عنوان ضرورتی بنیادی در زندگی اجتماعی مستلزم شهروندانی آگاه، متعهد به حقوق و وظایف خود و برخوردار از مهارت‌های ارتباطی، شناختی و عاطفی است که از کارآیی بالایی برای تعامل با نظام اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خویش برخوردار باشند، اظهار کرد: توسعه اجتماعی مستلزم ایجاد کیفیتی در جامعه است که بر مبنای آن، شهروندان نگرش مسئولانه، بازاندیشانه، پیشروانه و خلاقانه به مسائل پیرامون خویش یافته و با شناسایی ظرفیت‌ها و محدودیت‌های جامعه خویش برای توسعه اجتماعی در سطح ملی، منطقه‌ای و محلی بکوشند.

بادامی‌نجات رویکرد چشم‌انداز محور با ترسیم یک آینده مطلوب و انگیزشی مبتنی بر اسناد فرادستی نظام جمهوری اسلامی ایران و شهرداری همدان و الزامات اسناد بالادستی موجود و تهیه شده با تأکید بر ایجاد زمینه‌های مشارکت صاحب‌نظران و دستاندرکاران آموزش‌های شهروندی در داخل و خارج از شهرداری و نگاه سیستمی و مبنای عقلانی را از ویژگی‌های این سند برشمرد.

وی ادامه داد: تعالی فرهنگ شهروندی و سبک زندگی ایرانی- اسلامی، شهر سالم و شهروندانی با نشاط و شاداب، دستیابی به شهر یادگیرنده و دانش بنیان، برخورداری شهروندان از دانش و مهارت‌های لازم و مشارکت فعال و اثربخش در تصمیم‌گیری را از اهداف  تعریف شده در سند راهبردی آموزش شهروندی عنوان کرد.

وی در ادامه عمل آگاهانه و مسئولانه در امور اجتماعی، حفظ و حراست از میراث فرهنگ اسلامی- ایرانی، همدانی و توسعه و انتقال آن با رویکرد تعاملی و توسعه گردشگری و تحقق هویت یکپارچه را نیز از دیگر اهداف  تعریف شده در سند راهبردی آموزش شهروندی برشمرد.

بادامی‌نجات در پایان سخنانش گفت: سند آموزش شهروندی در کارگروهی با حضور اساتید دانشگاه در مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان مورد بررسی قرار گرفت و پس از تحلیل، تغییرات و اصلاحاتی که مورد نیاز بود، انجام شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: