• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5291-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل استاندارد همدان مطرح کرد

انجام 250 مورد بازرسی از وسایل‌بازی در همدان/افزایش نبض تولید در استان

مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: 250 مورد بازرسی از وسایل‌بازی پارک و مناطق تفریحی مشمول استاندارد اجباری استان انجام شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد مددی سه‌شنبه 17 بهمن در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در سالجاری 620 مورد بازرسی فنی از واحدهای تولیدی استان انجام گرفته است، افزود: همچنین در طول این مدت 62 مورد صدور پروانه استاندارد و 97 مورد نیز تمدید پروانه داشتیم.

وی با بیان اینکه در طول سالجاری 36 مورد اعلام جرم از واحدهای تولیدی گزارش شده که عمدتا در زمینه تمدید پروانه و یا تأخیر در صدور پروانه بوده است، تصریح کرد: در مجموع 8 هزار کالا و خدمات در کشور تعریف شده که تقریبا 800 مورد از این کالاها مشمول استاندارد اجباری هستند.

مدیرکل استاندارد همدان درباره کنترل جایگاه سوخت خاطرنشان کرد: در دو هزار و 250 نازل در همدان فرآیند کنترل و کالیبراسیون انجام شده است.

وی با بیان اینکه 35 سند استاندارد ملی با استفاده از ظرفیت کارشناسی استاندارد تدوین شده که یکی از فعالیت‌های دانش‌محور در سطح ملی و بین‌المللی است، افزود: بر اساس پایش سازمان ایزو، رتبه کشور در این زمینه از 23 به 12 ارتقاء یافته است.

مددی با اشاره به اینکه ارتقاء کیفیت تولید استان یکی از خدمات استاندارد است به طوریکه بیش از 450 نفر از مدیران کنترل کیفی استان تأیید صلاحیت شده و به فراخور رشته تخصصی در حال فعالیت هستند، یادآور شد: در سالجاری 62 پروانه کاربرد نشان استاندارد در سطح استان صادر شده که این خود نشانگر افزایش نبض تولید در استان است.

مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به استانداردسازی بر روی کالاهای وارداتی خاطرنشان کرد: اداره‌کل استاندارد 45 اظهارنامه را در این حوزه تعیین ماهیت کرده و خدمات مربوطه را ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه امسال در بیش از 22 واحد تولیدی انرژی برق فرآیند تکنولوژی بررسی شده است، اضافه کرد: در استان 6300 مورد بازرسی از واحدهای صنعتی انجام شده است و در صورت نداشتن عدم انطباق با استانداردها، اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌شود.

مددی با بیان اینکه در سالجاری بیش از 4800 دستگاه توزین سبک فرآیند کالیبراسیون را انجام داده‌اند، افزود: در شبکه‌های توزیع کالا در آزمون عیار فلزات گرانبها، 40 نمونه از کارگاه‌های استان که اقدام به طلاسازی می‌کردند، کنترل شدند همچنین بیش از 1759 دستگاه توزین سبک و سنگین که تا به امروز فرآیند آزمون را طی نکرده‌اند، باید پلمب شده و مورد بررسی قرار گیرند.

وی درباره مرجوعی کالاهای تأیید شده از طریق گمرک نیز گفت: تا کنون از مجموع کالاهای صادر شده که ما بررسی کرده‌ایم، مرجوعی به اداره‌کل استاندارد نداشتیم اما در مجموع متولی کالاهای مرجوع شده اداره گمرک است.

مددی درباره نظارت بر لبنیات محلی نیز گفت: بهداشت متولی نظارت بر لبنیات محلی است و ما فقط در حوزه واحدهای صنعتی تکلیف داریم.

وی درباره طرح نظام جامع استاندارد نیز اظهار کرد: بر اساس این طرح هر ساله کارگاه‌های زیرپله‌ای که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند را شناسایی می‌کنیم.

مدیرکل استاندارد استان همدان تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با ارسال کد 10 رقمی کالاها به شماره 10001517، در عرض 30 ثانیه از هویت کالای موردنظر باخبر شوند.

70 درصد شیر مورد استفاده در شرکت پگاه از گاوداری صنعتی است

معاون کنترل کیفی شرکت پگاه همدان نیز خاطرنشان کرد: 70 درصد شیر مورد استفاده در شرکت پگاه از گاوداری صنعتی تهیه می‌شود.

مجتبی حاجی‌بابایی با بیان اینکه به محض دریافت شیرخام 10 فاکتور مختلف بر روی آن کنترل می‌شود، افزود: روزانه 150 تا 170 تن شیر وارد این شرکت می‌شود.

وی ادامه داد: محصولات این شرکت به عراق، افعانستان، حوزه خلیج‌فارس، مالزی و حوزه خاورمیانه صادر می‌شود که عمده این صادرات به کشور عراق است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: نوع علوفه مصرف‌شده برای دام و شیرهای تولید شده در نقاط مختلف دنیا متفاوت است و در پس آن نیز ذائقه افراد نیز تغییر می‌کند بنابراین پس زدن شیر و یا سایر لبنیات توسط انسان‌های مختلف به ذائقه آنها بستگی دارد.

وی یادآور شد: در حال حاضر در منطقه آورزمان یک گاوداری صنعتی با دو هزار رأس دام داریم و در استان فارس نیز یک گاوداری با 5 هزار رأس دام در حال فعالیت است به طوریکه عمدتا میزان شیر دریافتی از گاوداری‌های صنعتی در حال افزایش است.

حاجی‌بابایی در پایان گفت: طی دو سال اخیر شرکت شیر پگاه همدان در آزمون آزمایشگاه‌های شیر کشور و کنترل بر روی شیرخام، رتبه ممتاز را کسب کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: