• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1393-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی همدان:

دانشگاه صنعتی همدان فضای نقد عقلانی و عالمانه را برای دانشجویان فراهم کرده است

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی همدان با تأکید بر ایجاد روحیه خودباوری و استقلال دانشگاهی گفت: دانشگاه صنعتی همدان استقلال فکری در تصمیم‌گیری‌ها داشته و فضای نقد عقلانی و عالمانه را برای دانشجویان فراهم کرده است.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر مجتبی مظاهری امروز در نشست «دانشگاه و آرمان‌های انقلاب اسلامی» در دفتر ایسنا، اظهارکرد: این راهبرد انقلاب اسلامی که همه اشخاص در برابر قانون یکسان هستند به طور عملی در دانشگاه صنعتی اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه همه مسئولان دانشگاه صنعتی هر لحظه آماده پذیرش افکار مخالف از هر سویی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در دانشگاه صنعتی همدان بیشتررشته‌های فنی وعلوم پایه تدریس می‌شود و دانشجویان در این رشته‌ها تحصیل می‌کنند کرسی‌های آزاداندیشی بنا بر میل دانشجویان برگزار می‌شود و به نوع رشته‌های دانشگاهی بستگی دارد.

مظاهری با اشاره به اینکه کرسی آزاداندیشی نه به معنای دقیق سیاسی بلکه در عناوین مختلف در زمینه صنعت برگزار شده است، افزود: به علت اینکه یک روند قاعده‌مندی برای همه دانشگاه‌های کشور تعیین شده است کرسی‌های آزاداندیشی بیشتر به شکل روند سیاسی برنامه‌ریزی می ‎ شود.

وی با بیان اینکه در ترم گذشته چندین برنامه تریبون آزاد در دانشگاه صنعتی همدان برگزار شده است، خاطرنشان کرد: همچنین هر هفته شورای صنفی دانشگاه مناظرات و بحث‌هایی را در حوزه‌های مختلف برگزار می ‎ کند.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی همدان یادآور شد: شوراهای صنفی در حوزه‌های فرهنگی و سیاسی اجازه ورود ندارد اما دانشگاه صنعتی این شوراها را وارد مسائل فرهنگی خوابگاه‌ ‎ ها کرده تا در مورد ایجاد راهکار صحبت شود.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین‌بار جلسه پرسش و پاسخ رئیس دانشگاه صنعتی همدان برگزار شده است، افزود: در این نشست به تمامی طیف‌های سیاسی دانشجویان فرصت داده شد تا پرسش‌های خود را از ریاست دانشگاه داشته باشند.

مظاهری درباره اسلامی شدن دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: هدف اسلامی شدن دانشگاه یک سند ملی است که در شورای  انقلاب فرهنگی اهداف آن تعیین شده و در دانشگاه صنعتی نیز هدف ما تولید دانشجویی متخصص با عرق مذهبی و دینی است تا بتواند به صورت شفافی وارد محیط کار شود و به اهدافی که در انقلاب است، ایمان داشته باشد.

وی اظهار کرد: دانشگاه صنعتی سعی کرده استقلال خود را حفظ کند و اجازه دخالت از بیرون و حتی از داخل را به مسائل دانشگاه کمتر کرده است.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی همدان با بیان اینکه دانشگاه صنعتی همانند سایر بخش‌های جامعه مبتلابه همه افکار است، یادآور شد: کمترین خبر و اتفاق  بد از دانشگاه صنعتی منتشر شده است چرا که فضای بسیار عقلانی را برای دانشجویان گروه‌های مختلف ایجاد کرده‌ایم تا بدون هیچ‌گونه حالت خصمانه‌ای به بحث بپردازند.

وی با اشاره به اینکه روند آزادی‌بیان و حقوق شهروندی در دانشگاه صنعتی همدان مثبت است، ادامه داد: دانشگاه صنعتی دانشجو را سخت‌کوش بار آورده و اجازه نمی‌دهد در دانشگاه تنشی ایجاد شود.

مظاهری یادآور شد: در حوزه حقوق شهروندی منشور حقوق دانشجویی تبیین شده و در ابتدای ورود دانشجویان کارگاه‌هایی در این زمینه برای دانشجویان و والدین  آنها برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: