• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-10397-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

امکانات و اعتبارات باید به سمت روستاها سرازیر شود

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از تصویب و اختصاص 12 هزار میلیارد تومان توسط مجلس برای توسعه اشتغال روستایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، اکبر رنجبرزاده امروز در جمع مردم روستای وندرآباد شهرستان اسدآباد در راستای کلنگ‌زنی پروژه آموزشگاه 9 کلاسه طرح برکت این روستا، اظهار کرد: برای اینکه ما مسئولان به وظیفه خود عمل کنیم باید هر آنچه امکانات و شرایط و اعتبارات وجود دارد، به سمت روستاها سرازیر شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درهمین راستا مجلس شورای اسلامی 6 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال روستایی در سالجاری تصویب کرد، افزود: بانک‌های‌عامل نیز 6 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال روستایی در سالجاری تصویب شده که اختصاص دهند.

رنجبرزاده با اشاره به اینکه در مجموع 12 هزار میلیارد تومان در سالجاری برای  توسعه اشتغال روستایی اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: توسعه اشتغال روستایی از مهاجرت وعزیمت روستائیان به شهرها جلوگیری کرده و از مشکلات حاشینه‌نشینی برای شهروندان حاشیه‌شهر و دولت خواهد کاست.

وی در ادامه با بیان اینکه در روستای وندرآباد 3 پروژه اساسی در حال انجام است، ادامه داد: ساخت درمانگاه شبانه‌روزی، ساخت آموزشگاه 9 کلاسه طرح برکت و نیز سالن ورزشی افتتاح شده از جمله طرح‌های در دست اجرا و یا افتتاح شده این روستا بوده و با مساعد شدن هوا در راستای بهسازی روستایی 2 هزار تن آسفالت در کوچه‌ها و معابر این روستا ریخته خواهد شد.

رنجبرزاده در ادامه با تأکید بر سرعت ساخت آموزشگاه 9 کلاسه طرح برکت روستای وندرآباد اضافه کرد: از پیمانکار پروژه می‌خواهیم در راستای تأمین نیروی انسانی از کارگران روستا استفاده کند تا بخشی از اعتبار یک میلیارد تومانی پیش‌بینی شده طرح فوق به خانواده‌های این روستا بازگردد.

وی در ادامه با بیان اینکه احداث زیرگذر وندرآباد وموسی‌آباد در دست پیگیری است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال آینده اعتبار آن ابلاغ و کار پروژه آغاز شود.

رنجبرزاده همچنین در رابطه با راه‌های بین مزارع این روستا گفت: با  جهاد کشاورزی همکاری لازم را داشته باشید تا بخشی از اعتبارات راه‌های بین مزارع شهرستان به این روستا اختصاص یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: