• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-11597-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

تجهیز 530 هکتار از اراضی فامنین به سامانه نوین آبیاری

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان فامنین از افتتاح پروژه های آبیاری کم فشار در شهرستان فامنین خبر داد و گفت: امسال ۵۳۰ هکتار از اراضی این شهرستان به سامانه نوین آبیاری مجهز شده است.

جعفر کاویانی‌دلشاد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: از مجموع 10هزار و 500 هکتار اراضی مستعد شهرستان تاکنون 9500 هکتار به سامانه های نوین آبیاری بارانی مجهز شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 530 هکتار از اراضی شهرستان با بیش از 24 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات بلاعوض دولتی و 14 میلیارد ریال آورده متقاضیان به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده به طوریکه این پروژه ها برای 65 نفر از کشاورزان فامنین  ایجاد اشتغال کرده است.

سرپرست جهادکشاورزی فامنین با اشاره به اینکه این پروژه ها به دست معاون استاندار و مسئولان شهرستانی افتتاح شد، افزود: پروژه آبیاری کم فشار یداله بیگلری و شرکا در روستای اصله به مساحت  30هکتار  بوده که مبلغ کل هزینه پروژه 1425 میلیون ریال و مبلغ بلاعوض دولتی 1000 میلیون ریال است.

وی یادآور شد: پروژه دیگر آبیاری کم فشار در روستای اصله به مساحت 10 هکتار بوده که مبلغ کل هزینه پروژه 400  میلیون ریال، مبلغ بلاعوض دولتی 300 میلیون ریال و مبلغ آورده متقاضی 100 میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: