• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-11997-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسدآباد:

کلیه زنان تحت پوشش بهزیستی اسدآباد بیمه هستند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه در حال حاضر 204 نفر از زنان تحت پوشش حوزه اجتماعی بهزیستی هستند، گفت: در این حوزه تمامی زنان تحت پوشش از بیمه تأمین اجتماعی برخوردارند.

اکبر احمدی‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، تعداد زنان بیمه شده تأمین اجتماعی بهزیستی را 44 نفر و بیمه عشایری و روستایی را 161 نفر برشمرد و اظهار کرد: یکی از اهداف سازمان بهزیستی توانمندسازی افراد تحت پوشش بوده که شرکت در کلاس‌های مهارت زندگی و کسب‌وکار در زمینه توانمندسازی این افراد که شرایط لازم را داشته باشند، انجام می‌گیرد که با این اقدام امسال 24 نفر از چرخه حمایت بهزیستی شهرستان خارج شده‌اند.

وی یادآور شد: زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست، زنان مطلقه، افراد شبه‌خانواده و فاقدخانواده و در معرض‌خطر تحت پوشش حوزه  اجتماعی بهزیستی بهزیستی هستند.

احمدی‌منش در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد دارای 1586 نفر معلول شناسایی شده است که 94 نفر آنها را معلولان بینایی، 717 نفر جسمی و حرکتی، 693 نفر بیماران ذهنی، 170 نفر شنوایی، 12 نفر صوت و گفتار و 41 نفر را معلولان روانی تشکیل می‌دهند.

وی تعداد معلولان مستمری‌بگیر این شهرستان را 492 نفر برشمرد و اضافه کرد: بهزیستی در 4 حوزه پیشگیری، اجتماعی، توانبخشی، مشارکت و اشتغال در حال ارائه خدمات بوده و در هر یک از این حوزه‌ها خدمات مختلفی را به افراد تحت پوشش خود ارائه داده است.

وی با اشاره به حوزه پیشگیری شامل دفتر معلولیت، آسیب‌های اجتماعی، دفتر اعتیاد و دفتر مشاوره، افزود: امسال توسط دفتر اعتیاد در 7 محیط روستایی، 740 نفر در برنامه اجتماع‌محور در راستای پیشگیری از اعتیاد شرکت کرده و آموزش دیده‌اند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسدآباد از وجود 3 مرکز اقامتی میان‌مدت اعتیاد در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: در سالجاری در این مراکز اقامتی 1211 نفر پذیرفته شده‌اند.

وی با اشاره به یک مرکز روزانه توانبخشی در شهرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 40 نفر از کودکان تربیت‌پذیر در حوزه توانبخشی تحت پوشش گفتاردرمانی و کاردرمانی این شهرستان بوده و مشاوره می‌گیرند و ماهیانه به این کودکان، اداره بهزیستی یارانه پرداخت می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: