• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5991-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

شهردار همدان مطرح کرد

بازگشایی خیابان طالقانی با 20 میلیارد تومان اعتبار/ پیشرفت 45 درصدی پل سردار شهید همدانی

شهردار همدان با بیان اینکه امروز محور خیابان آیت‌الله طالقانی به طور کلی بازگشایی می‌شود، گفت: خیابان طالقانی با مصوبه اعضای شورای شهر و مساعدت اهالی منطقه با 20 میلیاردتومان اعتبار بازگشایی شده است.

عباس صوفی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاه به اینکه کل محور امروز خاکبرداری شده و بلافاصله عملیات بیس‌ریز و آسفالت انجام خواهد شد، اظهار کرد: بازگشایی خیابان آیت‌الله طالقانی حد فاصل میدان جهاد و میدان فردوسی به مسافت 2.5 کیلومتر با تملک 11 پلاک انجام شده است.

وی با بیان اینکه11 پلاک به منظور بازگشایی خیابان آیت‌الله طالقانی با اعتبار 20 میلیارد تومان تملک شده است، یادآور شد: تملک‌ها به صورت توافقی با مالکان با پرداخت نقدی و یا تهاتری بوده و موردی قضایی نداشتیم ورضایت‌مندی شهروندان جلب شده است.

صوفی ضمن تشکر و قدردانی از مردم این منطقه، افزود: مردم در این منطقه با مشکلات ترافیکی و تردد مواجه بودند که با همراهی ساکنان پس از 30 سال این محور اصلی شهر بازگشایی شد.

وی با اشاره به اینکه سرما و برودت هوا باعث کُند شدن پروژه پیاده‌راه‌سازی شده بود، بیان کرد: بخش عمرانی پیاده‌راه‌سازی میدان امام خمینی(ره) و اکباتان در حال اتمام است و عملیات مبلمان شهری به‌زودی شروع خواهد شد.

شهردار همدان در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره علت افتتاح نشدن این پروژه در 22 بهمن، خاطرنشان کرد: وجود سرما و از طرفی بحث سایت‌موزه در کنار اجرای پیاده‌راه‌سازی میدان امام(ره) باعث شد تعللی در اجرای این پروژه ایجاد شود.

وی تصریح کرد: مراحل طراحی اولیه سایت‌موزه میدان امام(ره) انجام شده و مورد تأیید میراث فرهنگی استان قرار گرفته و هم‌اکنون نیز منتظر اخذ تأییدیه کمیته فنی میراث فرهنگی کشور است که در صورت تأیید عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

صوفی با اشاره به اینکه پل سردار شهید همدانی 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، خاطرنشان کرد: روند احداث پل سردار شهید همدانی جدی‌تر شده و اواخر سال آینده تحویل مردم داده می‌شود.

وی افزود: احداث این پروژه به علت مشکلات مالی عقب‌ماندگی داشت که در حال حاضر با جدیت پروژه از سرگرفته شده و اواخر سال آینده به افتتاح و بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار همدان با اشاره به اینکه براساس قرارداد اولیه با پیمانکار مقرر بود در اوایل سال 97 پل سردار همدانی به اتمام برسد، ادامه داد: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه 50 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی درباره اعتراضات و مشکلاتی که برای کسبه بلوار بدیع‌الزمان ایجاد شده بود، یادآور شد:  برای اجرای پروژه‌های عمرانی مشکلاتی ایجاد می‌شود که از کسبه و مردم بابت این مسائل عذرخواهی می‌کنیم اما با اتمام پروژه این مشکلات مرتفع خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: