• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-12297-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملایر خبر داد

ممانعت از عرضه نان‌های بسته‌بندی غیرمجاز در سوپرمارکت‌های ملایر

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملایر گفت: با توجه به اینکه تعدادی از نانوایی‌های غیرمجاز در روستاها به صورت غیربهداشتی نسبت به پخت نان اقدام کرده و نان‌های پخت شده را در مغازه‌ها و سوپرمارکت‌های سطح شهرستان توزیع می‌کردند بنابراین با متخلفان برخورد قانونی صورت گرفت.

داریوش صفاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: برخی از نانوایی‌های داخل شهر، سهمیه آرد دولتی را پخت می‌کردند و به صورت بسته‌بندی در اختیار مغازه‌ها قرار می‌دادند و با قیمت بالاتر از نرخ به مشتریان عرضه می‌کردند به گونه‌ای که نان لواش 175 تومانی به قیمت 250 تومان و نان محلی با قیمت 800 تومان فروخته می‌شد.

وی ادامه داد: این قیمت‌ها با وزن نان‌ها مطابقت نداشت همچنین از نظر کیفی، فنی و مسائل بهداشتی، نوع پخت نان‌ها مورد تأیید بازرسان نبوده است و فقط به بهانه اینکه نان‌های محلی دارای سبوس هستند، با قیمت بالایی به مردم عرضه می‌شد.

صفاری با بیان اینکه نان‌های پخت شده در روستاها، از سهمیه آرد خانه‌پزی و آرد سهیمه شهرستان بوده است، اظهارکرد: بنابراین برای رفاه حال شهروندان و رعایت موازین بهداشتی و سلامت مردم، طی جلسات برگزار شده در شورای آرد و نان تصمیمات لازم به منظور توزیع و عرضه نان به صورت مجاز در سوپرمارکت‌ها اتخاذ شد.

وی با تأکید بر اینکه از عرضه نان به صورت غیرمجاز ممانعت به عمل می‌آید، خاطرنشان کرد: از طرفی چون بعضی از مردم نیاز دارند در ساعات پایانی شب و یا در ساعاتی که نانوایی‌ها فعالیت و پخت ندارند، نان تهیه کنند بنابراین با همکاری ادارات مربوطه شامل مرکز بهداشت و درمان، اتاق اصناف، شرکت غله و فرمانداری ملایر، تعداد 10 نانوایی مجاز درسطح شهر که دارای شرایط لازم بودند، برای پخت و بسته‌بندی نان انتخاب شدند.

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملایر با بیان اینکه تنها این 10 نانوایی مجوز قانونی برای پخت، بسته‌بندی و عرضه در مغازه‌ها و سوپرمارکت‌ها را دارند، اضافه کرد: مسائل بهداشتی و نرخ قیمت ارائه شده توسط این نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌های سطح شهر کنترل می‌شود و بر نحوه توزیع نان‌ها نظارت کامل داریم.

وی با اشاره به اینکه انتظار داریم شهروندان نیز از اجرای این طرح استقبال کنند، گفت: نان‌های غیرمجاز، غیرنان‌های پخت شده در این 10 نانوایی تعیین شده، از شرایط بهداشتی خوبی برخوردار نیستند و از آرد مناسبی برای پخت آنها استفاده نمی‌شود بنابراین به منظور حفظ سلامت شهروندان توصیه می‌شود در تهیه نان مصرفی خود، دقت لازم را مبذول دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: