• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-12397-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

وجود 411 کیلومتر راه آسفالته در اسدآباد

مدیر اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان اسدآباد از وجود 411 کیلومتر راه آسفالته در این شهرستان خبر داد.

ساسان رستمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: از 411 کیلومتر راه موجود شهرستان 22 کیلومتر شریانی و 388 کیلومتر غیرشریانی بوده که در راستای نگهداری این میزان راه از سال 84 نگهداری راه‌های شریانی برعهده سازمان راهداری و راه‌های غیر شریانی به استان واگذار شد.

وی میزان اعتبار امسال راهداری شهرستان را 2 میلیارد تومان برشمرد و افزود: تا کنون از این میزان اعتبار، 780 میلیون تومان تخصیص یافته که میزان تخصیص اعتبارات امسال راهداری از منابع مختلف 39 درصد بوده است.

رستمی تعداد پروژه‌های راهداری اسدآباد را در مجموع 13 پروژه اعلام کرد و ادامه داد: از 13 پروژه، 8 پروژه از جمله برف‌روبی به عنوان طرح‌های مستمر و 5 پروژه نیز جزء پروژه‌های روکش هستند.

وی در ادامه ایمن‌سازی و کاهش تصادفات را یکی از اولویت‌های مهم این اداره برشمرد و تصریح کرد: در راستای اجرای پروژه‌ها در سالجاری، بخشی از عملکرد توسط پیمانکار اجرا و بخش اعظمی نیز به صورت امانی توسط ماشین‌آلات و امکانات اداره انجام شده است.

مدیر اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: در سالجاری در راستای ایمن‌سازی و کاهش تصادفات لکه‌گیری راه‌های آسفالته تا پنج سانتیمتر در محورهای اسدآباد به پل‌شکسته و محورهای اصلی، فرعی و روستایی به مقدار 23 هزار مترمربع با اعتباری افزون بر 550 میلیون تومان اجرا شد.

وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده اداره متبوع خود از ابتدای سال تا کنون اضافه کرد: تعمیرات اساسی پل‌های بزرگ همچون نصب هندریل در محورهای موسی‌آباد، چشمه قنداب، سمیران، بزرگراه به تعداد 14 مورد با اعتباری افزون بر 300 میلیون تومان، خط‌کشی راه‌های آسفالته به مقدار 115کیلومتر در محورهای حوزه استحفاظی با اعتباری افزون بر 100میلیون تومان، درزگیری در راه‌های آسفالته به مقدار 60 هزار متر طول با اعتباری افزون بر 250میلیون تومان، نصب تابلوهای اخطاری، انتظامی و اطلاعاتی به تعداد 950 عدد با صرف هزینه‌ای افزون بر 85 میلیون تومان، نصب سرعتکاه در تقاطعات 41 مورد در محورهای حوزه استحفاظی، ایجاد شیارهای طولی لرزاننده به مقدار 40 کیلومتر در محورهای اسدآباد به آجین و سه‌راهی بهراز به جنت‌آباد، نصب چراغ چشمک‌زن به تعداد 14 مورد در محورهای داشبلاغ ، گردنه اسدآباد، سه‌راهی آجین و ... و نصب گاردریل به تعداد 120  شاخه در محورهای کلیایی، چهاردولی و گردنه اسدآباد از جمله اقدامانی بوده که توسط این اداره انجام شده است.

رستمی افزود: ایمن‌سازی پل‌ها با ایجاد خاکریز بازدارنده به تعداد 300 مورد در محورهای مواصلاتی شهرستان، شانه‌سازی و تعدیل شیب شیروانی راه‌های آسفالته به مقدار 30 کیلومتر، پاک کردن و تنظیم قنوها با گریدر در کل طول محورهای حوزه استحفاظی شهرستان و پاکسازی شانه و حریم راه از نخاله و زباله در کل حوزه استحفاظی را می‌توان از دیگر اقدامات انجام شده  اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این شهرستان طی مدت فوق عنوان کرد.

این فرد مسئول همچنین در ادامه از تهیه 10 هزار تن  شن و ماسه و نمک برای راهداری زمستانی این شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان دارای  تعداد 4 راهداری در گردنه اسدآباد، مرکز اداره، کلیایی و چهاردولی است.

رستمی در پایان با بیان اینکه طرح زمستانه از 15 آذرماه با بارش نخستین برف در گردنه شهرستان آغاز شده و تا 15 فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: 21 نفر در راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان فعالیت دارند که با آغاز طرح زمستانه تعداد همکاران و نیروها به 60 نفر در 4 اکیپ افزایش یافته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: