• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-12697-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

سرپرست بخشداری پيرسلمان اسدآباد اعلام کرد

آغاز عملیات بهسازی 14 روستای بخش پیرسلمان در سال آینده

سرپرست بخشداری پيرسلمان اسدآباد از آغاز عملیات بهسازی 14 روستای این بخش در سال آینده خبر داد.

محسن عزيزي در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: بهسازی فاز اول 16 روستای بخش پیرسلمان به اتمام رسيده که در فصل عمرانی سال آينده عمليات بهسازی 14 روستا در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به وضعيت آب شرب اين بخش افزود: در حال حاضر آب شرب 24 روستای پیرسلمان تحت پوشش شبکه آبفار قرار دارد كه در تلاشيم به منظور تأمين آب آشاميدنی سالم، مابقی روستاها نيز تحت پوشش آبفار قرار بگيرد.

عزيزی يکی از مهمترین اولويت‌های کاری بخشداری پیرسلمان را توجه به اشتغال فراگير عنوان کرد و گفت: در همين راستا با روستائيان بخش مذاکرات چهره به چهره با اطلاع‌رسانی‌‌های لازم صورت گرفته و در سطح بخش پيرسلمان در رابطه با تسهيلات اشتغالزايی ارزان‌قيمت 64 طرح کوچک و بزرگ در زمينه‌هاي صنعت، کشاورزی و گردشگری توسط متقاضيان اين بخش با اعتباری افزون بر 5 ميليارد تومان ارائه شده است.

وی با تأکيد بر رفع محروميت روستاهای بخش پيرسلمان اضافه کرد: در صورت تحقق اختصاص اعتبارات عمرانی تلاش برای رفع کمی‌ها و کاستی‌های بخش در سرلوحه فعاليت‌ها قرار خواهد گرفت.

سرپرست بخشداری پيرسلمان درباره گردشگری بخش نیز اظهار کرد: گردشگری روستايی منبع با ارزش اشتغالزايی و ايجاد درآمد است كه می‌تواند وسيله مهمی برای توسعه اجتماعی و اقتصادی جوامع روستایی باشد که در همین راستا با حمايت از اين مهم می‌توان علاوه بر درآمد و جذب سرمايه زمينه‌های اشتغال پايدار را به منظور شكوفايی جوامع روستايی و جلوگيری از مهاجرت روستائيان را فراهم كرد.

عزیزی در ادامه بهسازی و فراهم کردن امكانات در روستاها را لازمه ماندگاری روستائيان دانست و گفت: مسئولان برای تحقق اين مهم بايد بيش از گذشته به سطح امكانات در روستاها توجه كنند چرا كه اين مهم می‌تواند از مهاجرت مردم به شهرها جلوگيری کرده و فضای توسعه را در روستاها فراهم كند.

وی در ادامه توانمندسازی زنان روستايی را مهمترين عامل توسعه روستایی عنوان کرد و یادآور شد: توجه به حضور زنان در عرصه‌های اقتصادی می‌تواند نقش مهمی در ارتقاء درآمد خانوارهای روستايی داشته باشد که به همين منظور از ارائه برنامه‌های اقتصادی و توليدی در سطح شهرستان و روستاها بر اساس سياست‌های دولت تدبير و اميد و در راستای خدمت‌رسانی به روستائيان حمايت خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: