• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون تربیت و آموزش فرهنگ سپاه همدان:

نابودی جبهه مقاومت هدف آمریکا از ایجاد داعش بود

مسئول تربیت و آموزش فرهنگ سپاه همدان گفت: یکی از مهمترین اهداف آمریکا با ایجاد داعش نابودی جبهه مقاومت بود اما خوشبختانه امروز جبهه مقاومت 10ها برابر قبل و بعد از بروز داعش قوی‌تر شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سرهنگ ناصری سه‌شنبه 24 بهمن در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، با بیان اینکه داعش یک گروهک تکفیری است که توسط آمریکا شکل گرفته، ادامه داد: کنترل موج اسلام‌گرایی و بیداری اسلامی، ایجاد هراس از دین و آغاز جنگ مذهبی مهمترین اهداف دشمنان برای تشکیل داعش علیه ایران بود.

وی با اشاره به اینکه به طور عینی مشاهده کردیم که داعش را آمریکا برنامه‌ریزی کرد اما لطف خدا و زحمات شهدا تمام اهداف آمریکا ناکام ماند، خاطرنشان کرد: درگیری و ناامنی در ایران و تأمین امنیت اسرائیل یکی از مهمترین اهداف آمریکاست این در حالیست که امروزه اسرائیل ناامن‌تر از همیشه شده و خوشبختانه تمام اهدافی که آمریکا یکی یکی برای داعش برشمرده بود را نابود کردیم.

مسئول تربیت و آموزش فرهنگ سپاه همدان با اشاره به اینکه دشمنی دشمن نسبت به ما تا زمانی‌که دین داریم تمام نمی‌شود، اضافه کرد: آنقدر آمریکا در دشمنی خود نسبت به ما مُصر است که دست به ایجاد گروهک‌های حقیری مانند ریگی و داعش زده بود.

وی با اشاره به گذشت چهلمین سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یادآور شد: اگر به خوبی دقت کنیم می‌بینیم 10 سال نخست پیروزی انقلاب اسلامی جنگ بود، جنگی که 100 میلیارد دلار خسارت مادی برای ما در برداشت و 225 هزار شهید، 76 هزار شهید و مجروح از افراد عادی و 17 هزار شهید ترور را روی دست این انقلاب گذاشت.

ناصری با بیان اینکه در این جنگ ناجوانمردانه دشمنان 14 هزار بار خانه‌های مردم را بمب باران کردند، ادامه داد: 10 هزار نفر از افراد شیمیایی و شهید شدند و اکنون بیش از 670 هزار جانباز داریم.

وی با اشاره به اینکه دشمن هنوز هم با هجمه‌های فرهنگی و تحریم‌ها دست از جنگ برنداشته است، اظهار کرد: شیطان دشمن ما است پس ما نیز باید به گفته قرآن با شیطان مبارزه و دشمنی کنیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان نیز با بیان اینکه به شهدا بعد از رسیدن به مقام شهادت، نعمت ولایت از سوی خدا به آنها داده می‌شود، اظهار کرد: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای مدافع حرم به ویژه در دانشگاه‌ها باعث خرسندی است.

حجت‌الاسلام حمیدرضا طالقانی با اشاره به آیه 169 تا 171 سوره شریفه آل‌عمران در زمینه حیات بعد از شهادت تصریح کرد: روایات زیادی در این‌باره است که حیات را در اینجا به معنای مجازی عنوان کرده‌اند و برخی از بزرگان بر این باور هستند که منظور از حیات شهدا در قرآن کریم نوع برتری از برزخ است.

وی ادامه داد: در واقع منظور از حیات شهدا که در قرآن کریم به آن اشاره شده، همان مقام ولایت است که به شهدا داده می‌شود؛ بدین معنا که شهید بعد از رسیدن به مقام شهادت نعمت ولایت را کسب کرده و اداره بخشی از عالم به آنها داده خواهد شد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد همدان با تأکید بر اینکه مقام ولایت اشراف دارد به دنیا و آخرت، یادآور شد: در قرآن کریم و روایات نگاه ویژه‌ای به مقام شهید و شهادت شده است.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم 10 آیه درباره مقام شهدا وجود دارد، خاطرنشان کرد: در قرآن کریم 55 بار درباره شهید صحبت شده که فقط یک‌بار از این تعداد، به کسی که در راه خدا شهید شده اطلاق می‌شود که آن در آیه 69 سوره نسا است.

طالقانی با اشاره به اینکه در سوره نسا آمده هر کسی که رسول خدا را اطاعت کند از کسانی است که خدا به او نعمت داده، یادآور شد: خداوند به انبیاء، صدیقین، شهدا و صالحین نعمت ولایت داده است و با دادن ولایت نعمت را تمام کرده یعنی ولایت بزرگترین نعمت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: