• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3694-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار همدان پیشنهاد کرد

باغ موزه دفاع مقدس همدان در اختیار شهرداری قرار گیرد

معاون امور عمرانی استاندار همدان پیشنهاد کرد: در باغ موزه دفاع مقدس همدان باید به روی مردم باز باشد و این محل در اختیار شهرداری قرار گیرد تا مردم ارتباط بیشتری با آن برقرار کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمودرضا عراقی سه‌شنبه 24 بهمن در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان و ستاد خدمات سفر استان، با اشاره به طراحی لوگو رویداد «همدان 2018» خاطرنشان کرد: شاید هنرمندی از منظر زیبایی طرح خاصی مدنظر داشته باشد اما هر چیز زیبایی نمی‌تواند با اهداف ما در رویداد همدان 2018 متناسب باشد.

وی افزود: باید اطلاعات اولیه را به طراحان ارائه دهیم تا با درنظر گرفتن هدف مشخص طراحی‌های هنری خود را انجام دهند به همین علت است که مجبوریم از هنرمندان کمتری در این عرصه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری زمینه لازم را برای اشتغال فراهم می‌کند، ادامه داد: ورودی شهرها باید نظم انضباط خاصی به خود بگیرد و این امر به مرور زمان با کسب تجربه و فراهم شدن بودجه عملیاتی می‌شود.

عراقی با اشاره به نمایشگاه توسعه روستایی در تهران خاطرنشان کرد: این نمایشگاه ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه روستاها و جذب گردشگر است که باید از این ظرفیت برای رویداد همدان 2018 استفاده کرد.

وی بر حضور بخش خصوصی در رویداد گردشگری سال آینده تأکید کرد و گفت: هر چقدر بخش خصوصی در این زمینه وارد شود بخش دولتی کمتر وظیفه‌مند خواهد شد.

عراقی تأکید کرد: از فعالان عرصه گردشگری می‌خواهیم ایده‌های خود را در زمینه رویداد همدان 2018 به دبیرخانه تالار قرآن ارائه کنند تا بتوانیم از خردجمعی برای تصمیم‌گیری استفاده کنیم.

معاون استاندار همدان خاطرنشان کرد: در ایام نوروز بسته‌های اطلاع‌رسانی به مردم نباید سلیقه‌ای باشد بلکه باید این بسته‌ها به دبیرخانه میراث فرهنگی ارسال و اشکالات آن برطرف شود.

وی درباره برگزاری نمایشگاه مبل و منبت نیز گفت: در این زمینه اختلافی بین صنوف و گردشگری وجود دارد که هر یک موارد قانونی خاص خود را دارند که تصمیم‌گیری در این زمینه را مشکل کرده است بنابراین باید در این زمینه تفاهم‌نامه منعقد کنیم.

عراقی در پایان یادآور شد: مسئولیت شهر با شهرداری‌هاست بنابراین شهرداری‌ها باید خانه اصلی گزارش‌ها در زمینه خدمات سفر باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: