• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-12997-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آموزش‌ و پرورش؛ خاستگاه رشد و شکوفايي کشور

معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير گفت: هر جامعه‌‌اي که مسير رشد و شکوفايي را طي کرده، از راه کسب علم و معرفت بوده که خاستگاه آن، آموزش ‌و پرورش و معلمان است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عبدالعظيم رضايي سه‌شنبه 24 بهمن در آئین تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش شهرستان ملایر، خاطرنشان کرد: حضور مردم در يوم‌الله 22 بهمن بسيار گسترده و تماشايي بود به گونه‌اي که در روزهاي بعد از انقلاب تا کنون بي‌سابقه بوده و اين نشان‌دهنده وحدت و همدلي است که در بين مسئولان و آحاد مختلف مردم وجود دارد.

وي با بيان اينکه اين حضور باشکوه و خيره‌‌کننده مردم عزيز ايران و به‌ ويژه مردم شهرستان ملاير پيام‌هاي بسيار مهمي داشت، افزود: مردم در همه صحنه‌هاي بعد از انقلاب حضور مستمر و گسترده‌اي داشته‌اند و اين وظيفه دولت و حاکميت را براي برطرف کردن مشکلات پيشرو و موجود دوچندان مي‌کند.

رضايي در ادامه تصريح کرد: يکي از حوزه‌هاي بسيار مهم و حياتي در کشور آموزش و پرورش است که با فکر انسان‌ها سروکار دارد و راهنما و هدايت‌گر انسان‌هاست به همين علت است که همه معلمان اين احساس را دارند که معلمي شغل انبياست.

وي خاطرنشان کرد: از مهمترين باقيات و صالحاتي که هر فرد مي‌تواند از خود به‌جاي بگذارد اين است که بتواند يک جامعه را در راه علم، پيشرفت و توسعه هدايت کند.

فرماندار ملایر یادآور شد: این شهرستان در حوزه‌هاي مختلف ظرفيت‌هاي ويژه‌اي دارد که يکي از اين ظرفيت‌ها، خانواده بزرگ آموزش ‌و پرورش و فرهنگيان است، پس نقش مدير اين نهاد اثرگذار براي هدايت درست، بسيار مهم است.

وي به نقش معلمان در جامعه اشاره و بيان کرد: شايد به‌درستي نتوانسته‌ايم اين نقش را در جامعه همچون کشورهاي پيشرفته برجسته کنیم اما به طور قطه همه مردم قدردان زحمات شبانه‌روزي معلمان هستند.

فرماندار ملایر ادامه داد: بايد همه تلاش کنيم تا اين نقيصه برطرف و جبران شود و با اتحاد و همدلي کمک کنيم تا آموزش ‌و پرورش به‌عنوان اولويت اصلي در کشور تبديل شود و دولت، مسئولان و همه قوا دست در دست هم دهند تا بتوانيم جايگاه معلمان را ارتقاء بخشيم.

وي با اشاره به نقش حوزه پرورش در جامعه افزود: معلمان بايد بيشتر از نقش آموزشي به مسائل پرورشي بپردازند و براي اعتقادات پاک دانش‌آموزان تأکيد و وقت بيشتري بگذارند.

رضايي اظهار کرد: شهرستان ملاير شهرستان فرهنگي است که آموزش‌ و پرورش آن در سطح استان و در مواردي در سطح کشور داراي جايگاه والايي است که بايد کمک کنیم تا اين جايگاه ارتقاء يابد.

وي به عمر کوتاه خدمت مديران اشاره و بيان کرد: بايد توجه کنیم تا تغييرات مديران دستگاه‌ها باعث بهبود وضعيت و پيشرفت شود و فلسفه تغيير و جابجايي مديران نيز همين مسأله است.

رضايي با بيان اينکه طرح کرامت در شهرستان ملاير در حال اجراست، افزود: در حوزه کمک به کاهش آسيب‌هاي اجتماعي آموزش ‌و پرورش ملاير کارهاي خوبي را انجام داده که بايد اين فرآيند باکيفيت و سرعت بيشتري ادامه داشته باشد.

وي خطاب به رئیس جديد آموزش ‌و پرورش گفت: بايد هدف‌گذاري کوتاه‌مدت و بلندمدت داشته باشيد و بدانيد که وضعيت موجود چيست و در سال‌هاي آینده به کجا و به چه هدفي مي‌خواهيد برسيد و بر آن اساس حرکت کنید.

فرماندار ويژه ملاير بيان کرد: بايد تمام تلاشمان اين باشد که شوق و اميدواري را در نسل نوجوان و جوان زنده نگه ‌داريم و اين از وظايف مهم و تأثيرگذار معلمان عزيز در سطح جامعه است و نبايد هرگز به فراموشي سپرده شود.

گفتنی است؛ در پايان با اهدای لوح سپاس از خدمات کاوه برخورداري تقدير و هادي سلگي به‌ عنوان معاون سازمان و رئیس آموزش‌ و پرورش ملاير منصوب شد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: