• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-13297-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد:

45 درصد از بیکاران شهرستان اسدآباد جذب بازارکار شده‌اند

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: 45 درصد از بیکاران این شهرستان تا کنون جذب بازار کار شده‌اند و آمار این تعداد اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین افشاری در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: مرکز آمار برای این شهرستان 3 هزار و 900 نفر بیکار برآورد کرده و بر اساس اعلام خوداظهاری مردم شهرستان در سرشماری نفوس و مسکن، 4700 بیکار در شهرستان وجود دارد که در سال گذشته برای 850 نفر و در سالجاری برای 1510 نفر اشتغال پایدار ایجاد شده است.

وی میزان تعهد ابلاغی امسال اشتغال این شهرستان را 1723 نفر برشمرد و افزود: بر اساس تأکید استاندار همدان تا پایان سال باید سهمیه ابلاغی استان و شهرستان‌ها محقق شود.

افشاری تصریح کرد: از 1510 اشتغال ایجاد شده شهرستان که در سامانه رسمی رصد به ثبت رسیده از ابتدای سال تا کنون 914 نفر مرد و مابقی را زنان تشکیل داده و از این تعداد اشتغال فراهم شده 345 نفر در بخش صنعت، 425 نفر کشاورزی و مابقی در بخش خدمات و سایر بوده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سالجاری در این شهرستان 409 نفر بیمه‌شده اجباری تأمین اجتماعی شده‌اند، خاطرنشان کرد: تا کنون 45 درصد از بیکاران این شهرستان جذب بازارکار شده‌اند اما هنوز بیکاران تحصیلکرده جویای‌کار همچنان برای اشتغال باقی هستند.

فرندار شهرستان اسدآباد با تأکید بر ارتقاء توانمندی و خودباوری در بین جوانان در راستای کارآفرینی، تصریح کرد: توقع پشت‌میزنشینی با ترویج کارآفرینی و ایجاد شغل پایدار در بازارکار باید کاهش یابد.

وی ایجاد شغل پایدار را یکی از مهمترین اولویت‌های مسئولان شهرستان دانست و گفت: میزان سهمیه مشاغل خانگی این شهرستان در سالجاری یک میلیارد و 680 میلیون تومان بوده که تا کنون از این میزان اعتبار، یک میلیارد و 380 میلیون تومان تخصیص یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: