• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان تأکید کرد

اجازه ندهیم فرهنگ غنی همدان لطمه ببیند

استاندار همدان گفت: در استان همدان با تشکیل بنیاد صیانت از خانواده و تلاش خیرین و مسئولان شاهد کاهش 6 درصدی طلاق نسبت به سال گذشته بودیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت شنبه 5 اسفند در شورای فرهنگ عمومی استان همدان،با بیان اینکه طلاق مصیبتی است که فرزندان را به درون آسیب‌های اجتماعی پرتاب می‌کند، افزود: با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگی استان همدان، وجود برخی آسیب‌های اجتماعی شایسته مردم با فرهنگ این استان نیست.

وی با تأکید بر اینکه باید فرهنگ خود را تقویت کنیم، تصریح کرد: نباید اجازه دهیم پاره‌ای از خلل‌ها به فرهنگ غنی همدان لطمه بزند بر همین اساس لازم است برای کاهش آسیب‌های اجتماعی کارهای مهمی انجام گیرد.

نیک‌بخت خاطرنشان کرد: حاشیه‌نشینی، اعتیاد و طلاق جزء آسیب‌های برشمرده شده توسط مقام معظم رهبری است و باید هرچه سریع‌تر برای برطرف کردن آنها تلاش شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در استان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی کارهای خوبی انجام می‌شود، یادآور شد: این آسیب‌ها در کمین جوانان و خانواده‌های ما قرار دارد به طریکه طی بازدید امروز از زندان همدان، شاهد این بودم که حدود 50 درصد حبس جوانان به علت اعتیاد بود.

استاندار همدان به بنیاد صیانت از خانواده که چند سالی است در همدان به پیشنهاد امام جمعه ایجاد شده، اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه پرونده‌های طلاق زیادی در این بنیاد به صلح انجامیده بنابراین لازم است شهرستان‌ها نیز از این بنیاد بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: از همین جا تعهد کمک 10 میلیون تومانی را برای ایجاد این بنیاد در شهرستان‌ها می‌دهم و لازم است که در صدور مجوزها تسهیل شود.

نیک‌بخت با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون 265 میلیارد تومان وام ازدواج به 26 هزار و 500 نفر پرداخت شده است، گفت: امیدواریم با افزایش وام ازدواج شاهد افزایش ازدواج نیز باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: