• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-591-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل منابع‌طبیعی استان همدان خبر داد

توزیع 100 هزار اصله نهال همزمان با روز درختکاری در همدان

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان همدان از توزیع 100 هزار اصله نهال همزمان با روز درختکاری در سطح استان خبر داد و گفت: در روز ملی درختکاری امسال 100 هزار اصله نهال از گونه‌های مختلف در بین مردم و بخش‌های دولتی توزیع خواهد شد.

اسفندیار خزائی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه از 15 تا 21 اسفند هفته منابع‌طبیعی نامگذاری شده است، اظهار کرد: اداره‌کل منابع‌طبیعی استان برای این هفته برنامه‌های خوبی را جانمایی کرده است.

وی با بیان اینکه پادگان‌های نظامی، ادارات و مدارس برای مشارکت در روز درختکاری اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد و شوراهای اسلامی روستاها در سطح شهرستان‌ها با اداره‌کل منابع‌طبیعی در این هفته برنامه کاشت نهال دارند و تلاش داریم در این هفته اقدامات صورت گرفته را به مردم توضیح دهیم.

 وی با اشاره به اینکه در روز درختکاری در تمامی اراضی ملی و منازل مردم و پادگان‌های نظامی و مدارس نهال کاشته می‎شود، ادامه داد: در استان همدان یک نهالستان وجود دارد که بخشی از نهال‌های مورد نیاز از خارج از استان تأمین می‌‎شود.

خزائی با تأکید بر اینکه نهال‌های درنظر گرفته شده برای روز درختکاری از گونه‌های چندمنظوره است، یادآور شد: هر گونه‌ای از درختان که تولید اکسیژن داشته باشد، از نظر ما مثمر است اما گونه‌هایی از گردو و بادام نیز در روز درختکاری کاشته خواهد شد.

اجرای طرح بیابان‌زدایی در 500 هکتار از اراضی ملی

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان همدان در بخش دیگری از سخنانش از اجرای طرح بیابان‌زدایی در استان خبر داد و تصریح کرد: 4 برنامه راهبردی در قالب اقتصاد مقاومتی درنظر گرفته شده که یکی از این برنامه‌ها جلوگیری از بیابان‌زایی است.

وی خاطرنشان کرد: 60 هزار هکتار از اراضی ملی استان همدان در شرف بیابانی شدن است که خوشبختانه امسال اعتبارات خوبی برای اجرای طرح بیابان‌زدایی تخصیص یافته است.

خزائی با بیان اینکه امسال در طرح بیابان‌زدایی 500 هکتار درنظر گرفته شده است، ادامه داد: کشت نهال در 3 شهرستان کبودراهنگ، فامنین و همدان انجام شده و در شهرستان ملایر نیز در حال مطالعه است.

وی با اشاره به اینکه طرح بیابان‌زدایی بنا بر تخصیص اعتبارات اجرایی می‌شود، اظهار کرد: از محل اعتبارات استانی 150 میلیون تومان برای اجرای طرح بیابان‌زدایی درنظر گرفته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: