• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-393-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در همایش ملی «مهندس پیشران اقتصاد دانش‌بنیان» تاکید شد؛

ضرورت وجود مهندسان خبره در حوزه ریزگردها، مشکلات زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی

رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: صاحبان صنعت به فکر شکار نیروهای متخصص و فارغ‌التحصیل ما هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر محمود نیلی یکشنبه 6 اسفند در همایش ملی «مهندس پیشران اقتصاد دانش‌بنیان» و چهارمین همایش «روز مهندس» در دانشگاه صنعتی همدان، با بیان اینکه از سال ۹۳ این همایش‌ها با همت صنعتگران، مهندسان و پژوهشگران برگزار شده است، افزود: نگاه یک مهندس به نحوی است که از ابتدا خود را وقف جامعه کرده و به درون خودتوجهی ندارد.

وی به اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر در برگزاری همایش اشاره و خاطرنشان کرد: در سال نخست با تهیه ۱۳ ورک‌شاپ و دعوت از صاحبان صنایع، دانشجویان را از نزدیک با صنایع موجود در استان آشنا و استقبال خوبی را از دانشجویان شاهد بودیم.

نیلی اظهار کرد: در سال دوم از صنعتگران کشوری دعوت کردیم و در سال سوم نیز به صورت تکمیل‌تر از سال‌های قبل برنامه برگزار شده و استقبال بسیار خوب و قابل‌توجهی از سوی دانشجویان صورت گرفت.

وی تأکید کرد: در کنار برگزاری این همایش‌ها خوشبختانه تعامل دوطرفه و خوبی ما بین صنعتگران و مدیران میانی و ارشد استان شکل گرفته و مسئولان به این مسأله که دانشگاه می‌تواند به عنوان آغازکننده تحولات جامعه وارد شود.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان ادامه داد: بعد از سه سال برگزاری همایش به این نتیجه رسیدیم که صاحبان صنعت به فکر شکار نیروهای متخصص و فارغ‌التحصیل ما هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه و صنعت با هم عجین هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر خانواده‌ها به سمت رشته‌های پزشکی متمایل شده و از ورود فرزندان به رشته‌های مهندسی ممانعت می‌کنند.

نیلی اضافه کرد: با وجود مشکلات فراوان جامعه همچون ریزگردها، مشکلات زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی وجود مهندسان خبره در این حوزه‌ها لازم و ضروری است.

وی گفت: در سال گذشته در همدان ۸۹۱ هزار و ۷۷۴ مترمربع بنا ساخته شده که این میزان در استان کرمانشاه تنها ۶۰۰ هزار مترمربع بوده و این نشان از ریزش بخش زیادی از منابع مالی استان در بخش ساخت‌وساز است.

رئیس دانشگاه صنعتی همدانم با تأکید بر اینکه مهندسان با تکنولوژی‌های روز و پیشرفته جامعه را توسعه دهند، تصریح کرد: در دو سه دهه اخیر رشته مهندسی رشد ۴۰ برابری داشته است به طوریکه اکنون ۴۰۰ هزار مهندس در همدان پروانه اشتغال دارند.

وی با بیان اینکه در همدان هر مهندس در سال گذشته ۸۰۰ هزار تومان درآمد داشته که این نگاه به اشتغال سنتی است، گفت: مهندسی به عنوان یکی از ۲۵ شغل پردرآمد جهان است که اگر مهندسان به حوزه مدیریت رسوخ کنند، وضع جامعه و درآمد آنها بهتر خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: