• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار همدان خبر داد

پرداخت تسهیلات 1200 میلیاردی به کارگاه‌های صنعتی همدان

معاون امور عمرانی استاندار همدان گفت: امسال‌ در همدان بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای کارگاه‌های صنعتی پرداخت شده که باید از خلاقیت مهندسان در این زمینه استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمودرضا عراقی یکشنبه 6 اسفند در همایش ملی «مهندس پیشران اقتصاد دانش‌بنیان» و چهارمین همایش «روز مهندس» در دانشگاه صنعتی همدان، اظهار کرد: مهمترین خصوصیت مهندسان خلاقیت، دقت، قدرت، داشتن تحلیل و ایده و داشتن نظام‌ یافته‌ترین ذهن‌هاست.

وی افزود: اگر بخواهیم نقش مهندسان را در توسعه بشر تعریف کنیم، زبان قاصر است چرا که از نخستین روزهای تاریخ مهندسان دنیا را ساختند.

معاون استاندار همدان تأکید کرد: مهندسان باید به خود ببالند که خدمتگزار مردم هستند و از این شغل مقدس ارتزاق می‌کنند.

وی با بیان اینکه نقش مهندسان هم در قبل از انقلاب و هم در بعد از انقلاب بسیار درخشان است، تصریح کرد: زندگی امروزه مرهون خلاقیت مهندسان بوده است.

عراقی با تأکید بر اینکه بهره‌وری یکی از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: با کم کردن هزینه‌ها و بالا بردن سرعت اجرا، می‌توان کار بهره‌وری را انجام داد.

وی با بیان اینکه مهندسان نقش اساسی در بهره‌وری منابع دارند، ادامه داد: در دولت قبل رکود قابل‌توجهی را شاهد بودیم که با کلنگ‌زنی پروژه‌های سنگین، چندین پروژه نیمه‌کاره بر روی دست دولت گذاشته شد.

عراقی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۵۰۰ پروژه نیمه‌کاره به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: در دهه فجر امسال، هزار پروژه با هزار میلیارد تومان افتتاح شد که ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های جدید و مابقی پروژه‌های نیمه‌کاره دولت قبل بوده است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: