• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-1597-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد خبر داد

پیگیری احداث پکیج کاملی از کارخانه‌های تکمیل چرخه فولاد در اسدآباد

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: احداث یک واحد کارخانه کنستانتره جدید به علاوه پکیج کاملی از کارخانه‌های تکمیل چرخه فولاد در منطقه بهمن‌دره اسدآباد در حال پیگیری است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین افشاری امروز در قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: احداث یک واحد کارخانه کنستانتره جدید به علاوه پکیج کاملی از کارخانه‌های تکمیل چرخه فولاد در منطقه بهمن‌دره اسدآباد شامل 5 کارخانه با سرمایه‌گذاری 650 میلیارد تومان از محل بخش خصوصی بدون استفاده از تسهیلات بانکی در حال پیگیری بوده که یکی از این کارخانه‌ها تاکنون پیشرفت خوبی داشته و در آینده نزدیک آغاز به‌کار خواهد کرد

وی با اشاره به اینکه کارخانه کنستانتره واقع در منطقه چهاردولی اسدآباد با ظرفیت بیش از 85 درصد در حال فعالیت است، اظهار کرد: در جوار این واحد، کارخانه گندله‌سازی نیز در تابستان سالجاری به بهره‌برداری رسید که برای افتتاح رسمی منتظر رئیس‌جمهور و یا معاون اول رئیس جمهور هستیم.

 افشاری در ادامه از راه‌اندازی مرکز رشد علم و فناوری این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این مرکز رشد در محل دانشگاه پیام‌نور شهرستان در فضایی به مساحت 550 مترمربع تقریبا فعالیت خود را آغاز کرده و یک واحد فناور در این مرکز مستقر شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید با همه ظرفیت از این فرصت به ویژه مسئولان نهایت استفاده را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: کمیته علم و فناوری، اقتصادی، عمران و انرژی و کمیته فرهنگ و گفتمان‌سازی 4 کمیته زیرمجموعه قرارگاه اقتصاد مقاومتی در شهرستان به تبع سطح کشور است که هنوز در بحث مقاوم‌سازی اقتصادی در ابتدای کار هستیم و ای کاش این موضوع از 20 سال پیش در کشور مورد مطرح  قرار می‌گرفت.

فرماندار با اشاره به 4 ویژگی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: درون‌زا بودن اقتصاد، برون‌گرا و رقابت‌پذیری، دانش‌بنیان بودن اقتصاد و بهره‌وری 4 مشخصه اصلی اقتصاد مقاومتی بوده که مردمی بودن و عدالت‌محور بودن نیز از نظر مقام معظم رهبری می‌تواند جز دیگر شاخصه‌های این امر مهم محسوب شود.

وی با تأکید بر توجه ویژه به گفتمان‌سازی اقتصادی در جامعه، یادآور شد: گفتمان‌سازی اقتصادی در جامعه و ترغیب و تشویق مردم به استفاده از تولیدات داخلی و تولیدات شهرستان می‌تواند از نقش موثری در ارتقاء و رشد درآمد اقتصادی مردم در کشور و این شهرستان داشته باشد.

افشاری با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تا کنون 1541 شغل جدید در این شهرستان در سامانه رصد به ثبت رسیده است، افزود: از این تعداد اشتغال جدید ایجاد شده 1040 نفر برای نخستین‌بار بیمه اجباری شده‌اند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان نیز گفت: در حال حاضر 54 شرکت دانش‌بنیان در این استان فعالیت دارند که از این تعداد، 25 شرکت در پارک علم و فناوری مستقر هستند.

دکتر مجید کزازی افزود: پارک علم و فناوری وظیفه پذیرش افراد حقیقی و حقوقی که دارای 3 ایده نوآورانه، فن‌آورانه و قابلیت تجاری‌سازی را داشته باشند را دارد و تجاری‌سازی لازم در راستای تبدیل علم به ثروت را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه امسال پارک علم و فناوری استان همدان 10 رویداد برگزار کرده و 500  نفر ایده‌های خود را در این رویدادهای برگزار شده مطرح کرده‌اند، افزود: با برگزاری 101 جلسه داوری، 84 طرح مورد پذیرش قرار گرفته و طی سالجاری در پارک علم و فناوری مستقر شده‌اند.

کزازی تعداد مراکز رشد تابعه استان همدان را 5 مرکز رشد شامل همدان، ملایر ،لالجین، رزن و کبودراهنگ برشمرد و اظهار کرد: 5 مرکز نوآوری نیز شامل اسدآباد، نهاوند، تویسرکان، دانشگاه صنعتی همدان و دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای همدان در سالجاری مجوز لازم را اخذ کرده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت 146 واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان به صورت شرکتی و یا فردی، تصریح کرد: در حال حاضر 831 نفر در این واحدهای فناور و شرکت مشغول به‌کار هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان در ادامه با بیان اینکه در سالجاری 8 میلیارد ریال به این واحدها و شرکت‌های فناور سطح استان همدان تسهیلات پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: در سالجاری 82 پرونده ثبت اختراع به پارک علم و فناوری استان ارجاع شده است.

*** عکس یک تزئینی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: