• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-1797-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هيئت رئیسه مجلس:

نگاه پشت‌میزنشینی جوانان جویای کار کشور را از توسعه بازمی‌دارد/مردم در حمایت از تولید داخلی تعصب داشته باشند

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: فن‌آوری نوین در دنیا وارد بازار شده و نگاه جوانان جویای کار نباید تنها به پشت میزنشینی محدود شود چرا که این نوع از نگاه کشور را از پیشرفت و توسعه باز خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، اکبر رنجبرزاده امروز در قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرستان اسدآباد، از اختصاص 3 ردیف بودجه برای این شهرستان در قانون مجلس خبر داد و اظهار کرد: اختصاص ردیف بودجه برای آزادراه همدان- اسدآباد- کرمانشاه، راه‌آهن و دانشکده بهداشت 3 ردیف بودجه اختصاص یافته در قانون مجلس بوده که اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: اختصاص ردیف بودجه برای راه‌آهن در اسدآباد یک کار زیربنایی اساسی بوده و احداث  مجموعه کارخانه‌هایی نیز در این شهرستان در حال انجام است.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: احداث کارخانه اسید سولفونیک در شهرستان طی سال آینده یکی از جمله کارخانه‌های صنعتی خواهد بود که در حال حاضر توسط سرمایه‌گذار این پروژه کارهای آن تا حدودی پیش رفته است.

عضو هيئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه مراحل احداث کارخانه قطعات خودرو در شهرستان در حال طی شدن است، گفت: یکی از کارخانه‌های در دست احداث بهمن‌دره در حال نهایی شدن بوده که در حدود 100 نفر به صورت مستقیم در آن مشغول به‌کار خواهند شد.

وی با بیان اینکه زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران در شهرستان اسدآباد 100 درصدی است، افزود: در حال حاضر شهرستان اسدآباد رو به سمت رشد و ترقی در حرکت بوده و با وحدت و همدلی نباید اجازه دهیم این شهرستان از قافله پیشرفت عقب بماند.

رنجبرزاده با بیان اینکه سه کارخانه در مجموعه  کارخانه فرومنگنز «ذوب‌آهن اسدآباد» فعال است، اظهار کرد: به صورت رسمی با حضور رئیس‌جمهور و یا معاون‌اول رئیس‌جمهور کارخانه گندله‌سازی که در تابستان به بهره‌برداری رسیده است، افتتاح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این مجموعه با سه کارخانه کنستانتره، گندله‌سازی و ذوب‌آهن که به فرومنگنز در حال تغییر کاربری است، فعال بوده و در مجموع 400 نفر در آن مشغول به‌کار هستند.

نماینده مردم اسدآباد در خانه ملت با اشاره به اینکه کارخانه کنستانتره دوم در بهمن‌دره در حال پیگیری اســت و در مجموع مقرر شده چهار کارخانه در بهمن‌دره احداث و افتتاح شود، تصریح کرد: یکی از کارخانه‌ها در اسفندماه، کارخانه کنستانتره دوم در سال 97، گندله‌سازی در سال 98 و آهن اسفنجی نیز در پایان سال 98 به بهره‌برداری خواهند رسید که این مجموعه  برای نزدیک به 800 نفر ایجاد اشتغال خواهد کرد.

این مسئول تصریح کرد: فاز اول کارخانه کنستانتره بهمن‌دره در حال افتتاح بوده و تعداد 70 تا100 نفر برای  آن فراخوان نیرو صورت پذیرفته که 50 نفر تا کنون جذب شده‌اند و مابقی نیز در حال جذب هستند. این مجموعه تا پایان سال به ایجاد اشتغال برای 100 نفر و ظرفیت تولید 250 هزار تن خواهد رسید.

نماینده مردم شهرستان اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: دولت و مجلس این آمادگی را دارد که به لحاظ اعتبارات و حمایت قانونی در خدمت تولیدکنندگان در راستای رونق تولید و اشتغال باشد.

رنجبرزاده با تأکید بر اینکه در حمایت از تولید داخلی مردم باید تعصب داشته باشند، گفت: گفتمان‌سازی در رابطه با استفاده و خرید کالاهای داخلی در جامعه از نقش موثری در این امر برخوردار خواهد بود.

وی تصریح کرد: همه مسئولان شهرستان باید با سعی و تلاش خود به مردم نوید و امید بخشند چرا که در تلاشیم تا شهرستان اسدآباد از توسعه همه‌جانبه عقب نماند.

رنجبرزاده با تأکید بر اینکه کمک کنیم جوانان از وضعیت بیکاری نجات پیدا کنند، خاطرنشان کرد: فن‌آوری نوین در دنیا وارد بازار شده و نگاه جوانان جویای کار نباید تنها به پشت میزنشینی محدود شود چرا که این نوع از نگاه کشور را از پیشرفت و توسعه باز خواهد داشت.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید از جوانان تحصیلکرده به عنوان سرمایه‌های کشور استفاده کرده و آنان را به مراکز رشد و فن‌آوری پیوند داده و از ایده‌های آنان در راستای تبدیل علم به ثروت و تجاری‌سازی استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: