• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-493-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مؤسسه آموزش عالی عمران و توسعه همدان:

یکی از آفات بزرگ اقتصاد مقاومتی علمی نبودن حرکت در این مسیر است

رئیس مؤسسه آموزش عالی عمران و توسعه همدان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی امروز یک استراتژی کوتاه و میان مدت کشور است، گفت: اگر استراتژی بلندمدت کشور را رسیدن به آرمان‌های اسلامی، ملی و رفاهی کشور بدانیم، اقتصاد مقاومتی یکی از ابزارهای اساسی رسیدن به این هدف است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر وحیدرضا اوحدی در نشست تخصصی اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی همدان با موضوع عوامل و موانع تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود در روزهای اخیر آفت‌های این حرکت را اشرافی گری، اعتماد به بیگانگان و حرکت ارتجاعی دانستند و بر لزوم انتقادپذیری تأکید کردند.

رئیس مؤسسه آموزش عالی عمران و توسعه همدان یکی از آفات بزرگ اقتصاد مقاومتی را علمی نبودن حرکت در این مسیر دانست و افزود: اگر قرار باشد اقتصاد مقاومتی در ظواهر پیش رود ممکن است بعد از چند صباحی فراموش شود.

اوحدی با اشاره به اینکه برنامه‌های روزمره به عنوان اقتصاد مقاومتی درنظر گرفته شود جفای بزرگی به مقام معظم رهبری و آرمان‌های انقلاب است، خاطرنشان کرد: برای اجرای اقتصاد مقاومتی ۳ حلقه اساسی دانشکده‌های علوم انسانی، اقتصاد و جامعه‌شناسی، دانشکده‌های مهندسی وعلوم و متخصصان علوم معارف و انقلاب اسلامی به عنوان تغذیه‌دهندگان این حرکت مورد نیاز است.

وی با تأكيد بر اينكه نقش دانشگاه‌ها باید پررن‌ ترشود، تصريح كرد: اگر چه ممکن است تصور شود جلسات نظری جلساتی تکراری است که سالانه برگزار می‌شود اما این جلسات می‌توانند مایه امیدی برای انعکاس راهکارهایی به وزارت کشور و دولت باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: