• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-593-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم:

درصدد جذب فارغ‌التحصیلان پسادکترا در صنعت هستیم

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با دادن تسهیلات، فارغ‌التحصیلان پسادکترا را به سمت کارهای پژوهشی در صنعت سوق دهیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر محمدسعید سیف بعدازظهر یکشنبه 6 اسفند در نشست رؤسای دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۴ کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی همدان، اظهار کرد: متأسفانه در کشور هر دانشگاهی به طور مستقل از دولت بودجه دریافت و هر کدام به صورت جزیره عمل می‌کند و هیچ‌کدام به صورت متحد و زنجیره‌وار وارد کار نشده‌اند.

وی با تأکید بر استفاده از نیروها و توان دستگاه‌های موجود در جامعه برای حل مشکلات صنعت و دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: با کمک اوقاف و بسیج می‌توان بسیاری از مشکلات حتی گره‌های اکوسیستمی را باز کرد.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت عتف با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات دفتر ارتباط با صنعت، تصریح کرد: در یک‌سال اخیر نخستین نشست سالانه مدیران ارتباط با صنعت و دانشگاه‌ها و پژوهشگران برگزار شده و خروجی این نشست چاپ کتابی با عنوان «دانشگاه پاسخگو» بوده است.

وی خطاب به نمایندگان دانشگاه‌ها گفت: هر یک از شما به تنهایی می‌توانید مقاله نوشته و ارائه دهید اما هرگز قادر به حل یک بحران در جامعه نیستید چرا که این امر نیازمند مشارکت و خردجمعی است.

سیف اظهار کرد: طراحی سامانه عرضه و تقاضا از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای تسهیل در دسترسی به نیازهای فناوری، پژوهشی از دیگر اقداماتی است که به عنوان اقدامی مثبت در راه ارتباط صنعت و دانشگاه صورت گرفته است.

وی به مهمترین برنامه‌ها و اقدامات دفتر ارتباط صنعت و معدن اشاره و تأکید کرد: شناسایی و انعکاس نیازهای توسعه فناوری و صنعت کشور به دانشگاه‌ها، تهیه و تدوین طرح‌ها، آئین‌نامه‌ها و مقررات، ایجاد کارگاه‌های تخصصی در حوزه اولویت‌دار و مشتری‌مدار پژوهشی، ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه برای هدایت پایان‌نامه‌های دوره تحصیلات تکمیلی، ساماندهی و توسعه دوره‌های کارآموزی و تشویق بنگاه‌های صنعتی و رصد و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، اجرای دوره‌های فرصت مطالعه داخلی پسادکتری صنعتی با همکاری صنایع و دستگاه‌های اجرایی کشور برخی از این اقدامات است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: