• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-693-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون پژوهشی دانشگاه بوعلی:

دانشگاه‌ها به واسطه کارآفرینی به دنبال درآمدزایی باشند

معاون پژوهشی دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: دانشگاه‌ها با راه‌اندازی مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها به دنبال ایجاد درآمد باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر غلامحسین مجذوبی یکشنبه 6 اسفند در نشست رؤسای دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۴ کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی همدان، اظهار کرد: در سال‌های اخیر دانشگاه‌ها به فکر افزایش ساختمان و آموزش بودند و پژوهش در آنها جایی پیدا نکرده است.

وی افزود: در سال گذشته بودجه دانشگاه بوعلی ۵۸ میلیارد و بودجه دانشگاه صنعتی ۱۲ میلیارد بوده که به طور کامل این بودجه‌ها پرداخت نشد.

معاون پژوهشی دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه اساتید ما باید به سمت کارآفرینی حرکت کنند، تأکید کرد: دانشگاه بوعلی به صورت جدی به دنبال برگزاری استارتاپ‌ها بوده و این مسأله به صورت جدی در حال انجام است.

وی بیان کرد: اگر به دنبال درآمدزایی هستیم باید به فکر آپدیت سیستم‌های قدیمی از جمله دفتر ارتباط با صنعت باشیم.

مسئول دفتر ارتباط دانشگاه با صنعت دانشگاه صنعتی همدان نیز گفت: این واحد ارتباط خوبی با اساتید و هیئت علمی و از طرفی با دانشجویان دارد.

احسان خادمی به اقدامات انجام شده توسط این واحد در دانشگاه اشاره و اظهار کرد: نخستین اقدام این دفتر ساماندهی دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت بود که در این رابطه وب‌سایت کارآموزی طراحی شده و دانشجویان برای طی کردن دوره‌های کارآموزی در این وب‌سایت ثبت‌نام و اقدام به طی کردن این دوره‌ها می‌کنند.

وی یادآور شد: برگزاری بازدیدهای علمی، برگزاری استارتاپ‌ها در موضوعات اندروید، مهندسی پزشکی و محیط زیست، برگزاری مسابقات کتابخوانی و کارآفرینی و برگزاری دوره‌های آموزشی، بهداشتی و ایمنی‌بخشی از برنامه‌ها بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: