• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

دانشگاه پیام‌نور همدان میزبان دو رویداد کارآفرینی

رئیس کانون کارآفرینی دانشگاه پیام‌نور همدان از برگزاری دو رویداد کارآفرینی در اسفندماه امسال خبر داد و گفت: کسب‌وکارهای ورزشی و ایده‌پردازی در حوزه دیجیتال از جمله محورهای دو رویداد کارآفرینی دانشگاه پیام‌نور است.

دکتر نصرالله عرفانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: دو رویداد کارآفرینی ایده پارک با موضوع کسب‌وکار ورزشی در 9 اسفندماه امسال در تالار اجتماعات شهیدآوینی دانشگاه پیام‌نور مرکز همدان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این ایده پارک با همکاری پارک علم و فناوری استان در دانشگاه پیام‌نور همدان اجرا می‌شود، افزود: این رویداد پانزدهمین ایده پارک دانشگاه است که از کلیه افراد در سنین و سطوح مختلف تحصیلی دعوت به حضور و ارائه ایده‌های خود در زمینه ایجاد کسب‌وکارهای مرتبط با حوزه ورزشی و سلامت می‌کند.

رئیس کانون کارآفرینی دانشگاه پیام‌نور مرکز همدان ادامه داد: متقاضیان شرکت در این ایده پارک می‌توانند از طریق سایت http://idea.hstp.ir ثبت‌نام کنند و ایده‌های ارائه شده پس از داوری اولیه در روز برگزاری رویداد معرفی می‌شوند و از میان ایده‌های برگزیده به 5 ایده برتر جوایز ارزنده‌ای اعطا می‌شود و برای اجرا مورد حمایت‌های مادی و معنوی قرار خواهند گرفت.

عرفانی به اعطای گواهی شرکت برای ایده‌پردازان شرکت‌کننده در رویداد اشاره کرد و گفت: از صاحبان ایده‌های برتر دعوت می‌شود تا در مرکز رشد پارک علم و فناوری به تجاری‌سازی ایده خود بپردازند و از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

وی این ایده پارک را به عنوان نخستین ایده پارک در حوزه ورزشی معرفی کرد و یادآور شد: این موضوع برای نخستین‌بار است که در کشور به عنوان ایده کسب‌وکار مطرح شده و شامل کلیه زمینه‌های ورزشی اعم از تغذیه، رشته‌های ورزشی، ورزش زنان، ارگونومی و فیزیولوژی ورزشی، گردشگری ورزشی و سایر ایده‌های مرتبط است.

این مدرس دانشگاه از برگزاری کارگاه‌های پیش‌رویداد این ایده پارک سخن گفت و افزود: تا کنون 4 کارگاه به منظور آشنایی افراد با مفهوم ایده‌پردازی و نحوه ارائه ایده برگزار شده و 160 نفر در این کارگاه‌ها حضور یافته‌اند.

وی دومین رویداد ملی کارآفرینی دانشگاه پیام‌نور را نیز اعلام کرد و گفت: نخستین رویداد کارآفرینی دانشگاه پیام‌نور در اردیبهشت‌ماه امسال برگزار شد و 1526 ایده به دبیرخانه آن ارسال شده بود و از آن میان 35 ایده به رویداد دعوت شدند و 10 ایده برتر در انتها مورد تجلیل قرار گرفتند که از آن میان رتبه چهارم به دانشجویان دانشگاه پیام‌نور مرکز ملایر تعلق گرفت.

وی 15 و 16 اسفندماه را به عنوان زمان برگزاری دومین رویداد ملی کارآفرینی دانشگاه پیام‌نور اعلام کرد و گفت: موضوع این رویداد ایده‌های در زمینه کسب‌وکارهای مرتبط با حوزه دیجیتال است و افراد متقاضی شرکت در این رویداد می‌توانند از طریق سایت http://pnu.ac.ir ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: