• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-3397-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عدم تربیت درست و تربیت‌ناپذیر بودن برخی؛ از علل بروز آسیب‌های اجتماعی

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر گفت: اگر ریشه‌‌یابی شود یکی از علل بروز آسیب‌های اجتماعی در افراد عدم تربیت درست و تربیت‌ناپذیر بودن برخی افراد است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عبدالعظیم رضایی چهارشنبه 9 اسفند در آئین گرامیداشت روز تربیت و هفته تربیت اسلامی در شهرستان ملایر، افزود: با همه سختی‌ها و مشقت‌هایی که در زمینه تربیت وجود دارد اما مربیان همچنان با عشق، علاقه و انگیزه بالایی کار تربیت را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه مربیان نقش مهمی در پرورش انسان‌ها دارند و این نقش بر کسی پوشیده نیست، ادامه داد: با وجود شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، کار پرورش و تربیت بسیار حساس و مهم است و می‌طلبد افرادی با انگیزه بالا وارد این وادی شوند.

رضایی به وجود سرمایه‌های غنی در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: مهمترین سرمایه هر جامعه‌ای انسان‌ها هستند که باید از کودکی روی این سرمایه عظیم توسط مربیان برجسته‌کار شود.

وی یکی از مشکلات در زمینه تربیت را عدم ارتباط درست و منطقی با مخاطب اعلام و بیان کرد: این هنر مربیان است که بتوانند ارتباط منطقی با افراد تحت آموزش داشته باشند و از علم روز به‌ درستی و به ‌موقع استفاده کنند.

فرماندار ملایر با بیان اینکه یکی از وظایف مربیان امید دادن به افراد به‌ویژه نسل نوجوان و جوان برای آینده است، گفت: انسان‌ها با امید و آرزو زنده هستند و اگر این امید از آنها گرفته شود با مشکلات و آسیب‌های جدی روبرو خواهند شد.

وی با بیان اینکه اسلام بهترین دین را به بشر هدیه داده است، افزود: باید تلاش کنیم تا در جامعه ارزش‌های دینی و اسلامی را به ‌درستی به نسل‌های جدید انتقال دهیم.

رضایی با اشاره به اینکه از دیگر وظایف مربیان بیان و گسترش ارزش‌های اسلامی و دستاوردهای نظام در همه عرصه‌ها و انتقال این نگاه به نسل‌های بعدی است، تصریح کرد: به اعتقاد بسیاری از بزرگان نکته آغازین تربیت، تربیت خویشتن است، کسی که می‌خواهد مربی شود و افرادی را تحت آموزش قرار دهد باید ابتدا مربی خودش باشد و با رفتار و کردارش این را ثابت نماید.

وی با تأکید بر اینکه اثر عمل تربیتی از کلام  تربیتی بسیار مؤثرتر است و افراد نیز قبل از نگاه به کلام مربی به عمل وی نگاه می‌کنند و سخنانش را با عملش می‌سنجند، افزود: مربی دائماً باید مورد آموزش‌های به‌روز قرار گیرد و متکی به تجربه‌ها و آموزش‌های گذشته نباشد.

فرماندار ملایر خاطرنشان کرد: اصول و ارزش‌های ما ثابت هستند اما لزوماً تکنیک‌های مورد استفاده برای رسیدن به این اصول ثابت نیست و باید از روش‌های نوین و جذاب نیز استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: