• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-2890-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تالاب‌های همدان از آنفلوانزای پرندگان پاک است

کارشناس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان تأکید کرد: با توجه به پایش‌های مشترک زیست‌محیطی این اداره با دامپزشکی، خوشبختانه تا کنون مورد مثبتی از آنفلوانزای پرندگان در استان مشاهده نشده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سعید آقایانی چهارشنبه 9 اسفند در ستاد پیشگیری از آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان شهرستان همدان، تصریح کرد: اداره حفاظت محیط زیست به همراه کارشناسان دامپزشکی در هر هفته دو یا سه بار اقدام به گشت‌زنی از مناطق شکار ممنوع و تالاب‌ها می‌کند به طوریکه خوشبختانه تا کنون به مورد مثبتی برخورد نکرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه یکی از علل شیوع این بیماری شکار غیرمجاز است، افرود: طی سال‌های اخیر با توجه به دستورالعمل کشوری مجوز شکار صادر نکرده‌ایم و در هنگام گشت‌زنی نیز مأموران محیط زیست با شکارچیان غیرمجاز برخورد جدی انجام می‌دهند.

مسئول امور دام سازمان جهادکشاورزی شهرستان همدان نیز از آمادگی کامل این ارگان برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزا در سطح این شهرستان خبر داد و گفت: 4 نفر از عوامل سازمان جهادکشاورزی واکسن این بیماری را دریافت کرده و آمادگی کامل برای رصد بیماری و آموزش چهره به چهره به شهروندان را دارند.

نماینده دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با بیان اینکه در صورت مشاهده بیماران مشکوک به آنفلوانزا باید سریع واکسن را تزریق کرد، یادآور شد: ممکن است نتیجه آزمایش ابتدا منفی باشد و روند بیماری تند شده و منجر به مرگ مریض شود.

دکتر گمار همچنین در ادامه با اشاره به عوارض واکسن آنفلوانزا گفت: از هر یک میلیون نفر ممکن است دو نفر به گیلن‌باره مبتلا شوند اما این موضوع نمی‌تواند علتی برای حذف واکسن باشد.

به گزارش ایسنا؛ سندرم گیلن‌باره(Guillain-Barré syndrome)‏ اختلال نادری است که در اثر حمله سیستم ایمنی بدن به اعصاب محیطی ایجاد می‌شود. به دنبال این حمله، احساس ضعف در ماهیچه‌ها، بی‌حسی، گزگز و گاهی‌اوقات فلجی دیده می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: