• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-3897-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار ملایر:

خروجی طرح کرامت برای همه ملایری‌ها ملموس و قابل درک نیست

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر گفت: روح حاکم بر طرح کرامت فرهنگی است و باید روی انزجار و تنفر عمومی مردم بیشتر تلاش کنیم و این کار کردن استمرار و تداوم داشته باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عبدالعظیم رضایی چهارشنبه 9 اسفند در جلسه ستاد مشترک طرح کرامت  شهرستان ملایر، با بیان اینکه اعتیاد علت اصلی بسیاری از آسیب‌های و ناهنجاری‌های اجتماعی است، اظهار کرد: برای کم کردن سرعت رشد اعتیاد و ریشه‌کنی آن باید به سمت اجتماعی کردن آن گام برداریم تا باعث ایجاد حساسیت در بین مردم شود و این کار در دولت تدبیر و امید به‌خوبی شروع و اجرا شده است.

وی ادامه داد: دولت در بحث آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد خوب وارد شد و این را به‌ عنوان دغدغه و اولویت اصلی خود می‌داند که نمونه آن افزایش دو برابری تعداد سمن‌های حوزه مبارزه با اعتیاد در کشور است که این نشان از حساس کردن جامعه دارد.

رضایی با اشاره به موضوع طرح کرامت، بیان کرد: شهرستان ملایر به‌عنوان یکی از شهرستان‌های مجری و پایلوت طرح کرامت در کشور است و برای اجرای آن تا این مرحله زحمات زیادی کشیده شده است.

وی افزود: با تمام فعالیت‌ها و زحماتی که کشیده شده اما خروجی طرح برای همه مردم شهرستان ملموس و قابل درک نیست و به‌خوبی تبیین نشده است.

فرماندار ملایر با تأکید به رؤسای ادارات خاطرنشان کرد: حجم کاری همه دستگاه‌ها زیاد است اما باید رئیس اداره، یک نیروی با انگیزه برای این طرح در نظر بگیرند تا موارد و مصوبات جلسات به ‌درستی و با جدیت بیشتری پیگیری شود.

وی با بیان اینکه مکان‌های آلوده‌ای درسطح شهر ملایر وجود دارد که برخی از آن‌ها با همکاری دادستان و شهرداری تغییر کاربری و یا تخریب شده‌اند، تأکید کرد: اگر می‌خواهیم کار فرهنگی در ذهن مردم بماند باید مدت‌دار و مستمر باشد و به چند مورد خاص اکتفا نکنیم.

رئیس ستاد مشترک طرح کرامت شهرستان ملایر خاطرنشان کرد: برنامه‌های طرح کرامت در سطح بخش‌ها و روستا در حال پیگیری است اما با توجه به حجم بالای جمعیت روستایی باید این کار شتاب بیشتری بگیرد.

رضایی با اشاره به اینکه ملایر، در کشور به‌عنوان شهر واقفان و نیکوکاران شناخته‌شده است، گفت: باید بتوانیم از این ظرفیت و پتانسیل در طرح کرامت بهره بگیریم و باید این طرح ملی یک خروجی مناسب، آبرومندانه و قابل‌قبول برای شهرستان داشته باشد تا بتوانند در سطح کشور به‌درستی از این طرح استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: