• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2291-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان اعلام کرد

برگزاری 2 رویداد جهانی گردشگری؛ فرصتی برای نمایش رعایت حقوق شهروندی در کشور

استاندار همدان برگزاری 2 رویداد جهانی گردشگری را بهترین فرصت برای نشان دادن رعایت حقوق بشر در کشور دانست و گفت: باید به دنیا بفهمانیم حقوق شهروندی در کشور ایران به خوبی رعایت می‌شود.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت پنجشنبه 10 اسفند در شورای اداری استان همدان که با حضور دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی برگزار شد، اظهار کرد: رئیس جمهور در سال 92 در تبلیغات انتخابات وعده رعایت حقوق شهروندی و تدوین منشور آن را داده بود و این مهم فراموش نشد و اگر کمی دیرتر این منشور را به رؤیت همگان رساند به این علت بود که می‌خواست با رعایت تمام زوایای حقوق شهروندی این مهم را اعلام کند.

وی با اشاره به اینکه حقوق شهروندی به خوبی در دین اسلام آمده است، تصریح کرد: اگر امریه و فرمان 9 ماده‌ای امام خمینی(ره) در سال 61 را بنگریم همان دستور حقوق شهروندی است و بنای حقوق شهروندی در اصل 134 قانون اساسی آمده و زیربنا و پایه منشور حقوق شهروندی است که به مرحله اجرا درمی‌آورد.

استاندار همدان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در فرمایشات خود همواره بر مردم و تکیه بر مردم و حفظ حمایت مردم توجه دارند که همان حقوق شهروندی است، افزود: حقوق شهروندی آنچنان مهم و قابل اهمیت است که در نهایت به بشردوستی و کرامت انسان منتهی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه هیچ سنگ و کلوخی در مقابل سیل عظیم و ارزشمند برای ایجاد حقوق شهروندی تاب مقاومت نخواهد آورد، تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم تا بتوانیم به سهم خود حقوق شهروندی را رعایت کرده و به مردم امیدواری بدهیم که واقعاً حقوقشان محترم است.

نیک‌بخت با اشاره به اینکه حل مشکلات مردم یکی از نمونه‌های رعایت حقوق شهروندی است، ادامه داد: مردم باید باور کنند و بپذیرند که حقوق آنها برای مسئولان محترم است و حقوق شهروندی فقط بر روی کاغذ نیست.

استاندار همدان بیان کرد: در آذر و دی‌ماه امسال 450 نفر دوره‌های آموزش حقوق شهروندی دیده و تمامی مدیران استان و کارشناسان استانداری را ملزم کردیم تا این دوره‌ها را بگذرانند چرا که ما به دنبال عایدی و خروجی این آموزش‌ها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال 2018 سه رویداد بزرگ در استان همدان خواهیم داشت و باید به دنیا بفمانیم که حقوق شهروندی در کشور به خوبی رعایت می‌شود بنابراین چه فرصتی بهتر از این رویدادها تا با رفتار و گفتار و عملکرد ما در زمینه گردشگری مورد توجه گردشگران قرار گیرد.

نیک‌بخت تأکید کرد:  180 کشور دنیا را در اجلاس گردشگری در همدان خواهیم داشت و بهترین محفلی است که می‌توانیم پیام خود را به دنیا بدهیم که حقوق بشر در سرزمین بزرگ ایران به بهترین نحو مطلوبی اجرا می‌شود.

وی افزود: علاوه بر 2 اجلاس بزرگ گردشگری نیز در اردیبهشت سال آینده جشنواره پویانمایی کشور را برای نخستین‌بار در همدان خواهیم داشت که در آنجا نیز صاحب‌نظران پویانمایی حضور خواهند داشت و باید حقوق شهروندی را بیان کنند.

استاندار همدان یادآور شد: 1011مقاله به دبیرخانه جشنواره پویانمایی ارسال شده است که  در برخی از این انیمشین‌ها بحث حقوق شهروندی وجود دارد

وی در ادامه با اشاره به ایجاد دانشگاه D8 در استان همدان، گفت: با توجه به بسترهای مناسب و شرایط ارزشمند این دانشگاه به همدان داده شد و در ترم آینده دانشجو می‌پذیرد که دانشجویان این دانشگاه از کشورهای مسلمان و در مقطع دکتری خواهد بود.

نیک‌بخت با بیان اینکه استان همدان می‌تواند قطب گردشگری کشور شود، تصریح کرد: همدان دارای 1800 اثر تاریخی ادوار مختلف و آب و هوای چهارفصل است و ما به دنبال این هستیم که گردشگری همدان را به شایستگی و جایگاهی که دارد، برسانیم.

وی با تأکید بر اینکه در زمانی‌که منابع دولت با مشکل مواجه بود، 1500 میلیارد تومان پول در اختیار استان گذاشته شده است، اظهار کرد: 70 میلیارد دلار و 900 هزار میلیارد تومان نیاز داریم تا نرخ رشد اقتصادی استان را به 7 درصد به بالا برسانیم و حفظ کنیم.

استاندار همدان افزود: باید به سرمایه‌گذاران نشان داد که حقوق شهروندی در همدان به خوبی رعایت می‌شود تا سرمایه‌گذاران با احساس امنیت در استان سرمایه‌گذاری کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز ماهانه 1000 شغل در استان ایجاد می‌شود اما هنوز خود را نشان نداده است، یادآور شد: ما وارث متولدین دهه 60 هستیم که امروز از ما شغل می‌خواهند و بنده ایجاد 30 هزار شغل تا تیرماه و 30 هزار شغل دیگر تا پایان سال 97  را به رئیس جمهور قول داده‌ام و تا 30 هزار شغل را ایجاد نکنم از پا نمی‌نشینم.

نیک‌بخت با بیان اینکه پاشنه آشیل و دغدغه و خط قرمز ما رفع بیکاری و ایجاد اشتغال است، تأکید کرد: جوانان و بانوان 2 قشری است که به خوبی می‌توانند به کشور کمک کنند و به طور قطع تلاش خواهیم کرد از این قشر استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: