• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-2391-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان:

آموزش حقوق شهروندی از سنین پایین با دقت و وسعت بیشتری در سال 97 دنبال می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه توجه به حقوق شهروندی از شعارهای محوری و مهم دولت تدبیر و امید بوده است، گفت: آموزش حقوق شهروندی از سنین پایین با دقت و وسعت بیشتری در سال 97 دنبال خواهد شد.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی پنجشنبه 10 اسفند در شورای اداری استان همدان که با حضور دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از شعارهای محوری و مهم دولت تدبیر و امید از بدو شکل‌گیری در راستای افزایش سرمایه اجتماعی و ایجاد امید در بین آحاد مردم، توجه به حقوق شهروندی و رعایت آن بود که بعد از کارهای کارشناسی و مفصلی که انجام گرفت، منجر به تدوین منشور آن شد.

وی با تأکید بر اینکه این اقدام گام بزرگی در راستای آشنایی مردم با حقوق خود و احقاق حقوق شهروندی بود که به درستی انجام گرفت، تصریح کرد: این منشور وظیفه مسئولان را در جایگاه خود سنگین‌تر می‌کند و البته آگاهی‌بخشی به مردم و ضرورت توجه جدی از وظایف مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

شاهرخی با بیان اینکه برای تحقق این منویات در استان اقدامات قابل‌توجهی در سنوات گذشته انجام گرفته است، خاطرنشان کرد: محور برنامه‌های  استان همدان آموزش عمومی به مردم برای مطالبه حقوق خود از حاکمیت و دستگاه‌های مختلف و نسبت به یکدیگر بوده است که برای آن دوره‌های آموزشی متعددی پیش‌بینی شد.

وی با اشاره به اینکه در استان همدان دوره‌های مفصلی در زمینه آموزش حقوق شهروندی در دوره اول و دوم متوسطه در آموزش  و پرورش تدارک دیده شده است، ادامه داد: در استان همدان تلاش شده تا آموزش حقوق شهروندی از سنین پایین‌تر انجام گیرد که در سال 97 این اقدام با وسعت بیشتری دنبال می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان تأکید کرد:  تغییر نگرش مدیران از محورهایی بوده که در سال 96 صورت گرفت تا مدیران در فعالیت‌های خود رعایت حقوق مردم را داشته باشند.

وی تدوین سند جامع حقوق شهروندی در همدان را از دیگر اقدامات استان در سال 96 دانست و افزود: سند جامع حقوق شهروندی نقشه‌راه مسئولان مشخص شده و اجرای این سند در سال 97 انجام می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به اهمیتی که دولت به حوزه سلامت دارد، در راستای ارتقاء سلامت جامعه و احقاق حقوق مردم، سند حقوق شهروندی در بخش سلامت نیز تهیه شده است و باید برای ارتقاء آن تلاش کنیم.

شاهرخی گفت: از دیگر دغدغه‌های مهم دولت و جامعه موضوع محیط زیست است ضمن اینکه مبنای تحقق حقوق شهروندی را آموزش عمومی می‌دانیم و بر این اساس آموزش در بخش‌های مختلف در سال 96 انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: مبنای تحقق حقوق شهروندی را آموزش عمومی می‌دانیم بنابراین آموزش در بخ‌شهای مختلف را به طور جدی در دستور کار داریم.

وی بیان کرد: از وعده‌های رئیس جمهور بهره‌گیری از ظرفیت وجودی جوانان و بانوان جامعه بود که برای این کار در استان هیئت اندیشه‌ورز جوان را تشکیل دادیم که از جوانان نخبه در تشکل‌های دانشجویی، جوان‌ترین عضو شورا، فعالان احزاب و افراد از اقشار مختلف در این هیئت حضور دارند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان ادامه داد: در این هیئت به بررسی راهکارهای عملی نقش جوانان و بانوان در جامعه پرداخته می‌شود تا این سیاست را در استان بومی‌سازی کنیم.

شاهرخی با تأکید بر اینکه باید اهتمام و اعتماد در واگذاری پست‌های مدیریتی به جوانان و بانوان وجود داشته باشد، اظهار کرد: در حوزه سیاسی 9 نفر از بانوان را برای معاونت‌ در فرمانداری‌های شهرستان‌ها منصوب می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه توجه به سازمان‌های مردم‌نهاد از سیاست‌های رئیس جمهور است، تأکید کرد: تقویت سمن‌ها در دستور کار دولت قرار دارد و در استان همدان نیز حدود 393 سمن به ثبت رسیده است که در حوزه‌های مختلف آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، ادبی، علمی و ... در گروه‌های 8گانه ساماندهی شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها توجه ویژه‌ای به اطلاع‌رسانی از اقدامات خود داشته باشند، افزود: اطلاع‌رسانی از اقدامات و فعالیت دستگاه‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است و تأکید می‌کنم تا دستگاه‌ها در این راستا توجه ویژه‌ای داشته باشند چرا که در شرایطی قرار داریم که برخی آگاهانه و ناآگاهانه به دنبال نشان دادن نقاط ضعف هستند و ما نیز از اقدامات مهم دولت به راحتی عبور می‌کنیم در حالیکه تأکید مقام معظم رهبری بر این است تا امید در جامعه و بین مردم ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: 600 واحد تولیدی در استان همدان با همت تیم اقتصادی استان به تولیدی بازگشته و تحقق سند اشتغال استان که چشم‌انداز آن 20 هزار شغل بوده و به 30 هزار شغل افزایش می‌یابد و سایر موارد باید به مردم اعلام شود.

شاهرخی با بیان اینکه برخی مغرضانه یا ناآگاهانه اقدامات نظام را نمی‌بیننند و تنها نقاط ضعف را بیان می‌کنند، ادامه داد: سکوت ما جالب نیست و شورای اطلاع‌رسانی استان با رویکرد جدیدی باید وارد عمل شود چرا که در بسیاری پروژه‌ها میلیاردها تومان هزنیه می‌شود اما اهتمامی در اطلاع‌رسانی به مردم وجود ندارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با اشاره به اینکه تیم‌رسانه‌ای خوبی در استان همدان وجود دارد، تأکید کرد: از ظرفیت بزرگ رسانه‌ها در استان باید نهایت بهره را ببریم چرا که تیم‌رسانه‌ای خوبی در استان ایجاد شده است بنابراین مدیران نباید در بیان خدمات دولت کوتاهی داشته باشند چرا که هر چه در شفاف‌سازی و امر اطلاع‌رسانی تلاش کنیم موجب امیدواری مردم می‌شویم و بهره آن را مردم می‌برند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: