• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-4397-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده اسدآباد مطرح کرد

اختصاص 17 میلیارد تومان بودجه برای اتصال اسدآباد به شبکه ریلی کشور

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 17 میلیارد تومان بودجه در مرحله اول برای احداث راه‌آهن و اتصال این شهرستان به شبکه ریلی کشور خبر داد.

اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: بودجه کلی پروژه احداث راه‌آهن در اسدآباد 650 میلیارد تومان بوده که در مرحله اول برای سال آینده، 17 میلیارد تومان بودجه در راستای این طرح لحاظ شده است.

وی با اشاره به اختصاص 3 ردیف بودجه برای این شهرستان در قانون مجلس گفت: اختصاص ردیف بودجه برای آزادراه همدان- اسدآباد- کرمانشاه، اتصال اسدآباد به شبکه ریلی کشور و احداث دانشکده بهداشت 3 ردیف بودجه اختصاص یافته در قانون مجلس بوده که اتفاق افتاده است.

رنجبرزاده با بیان اینکه اختصاص ردیف بودجه برای راه‌آهن در اسدآباد یک کار زیربنایی اساسی بوده، افزود: موافقت اتصال خط آهن تهران- همدان- سنندج به اراک- ملایر- کرمانشاه از مسیر داشبلاغ- اسدآباد در سفر سال گذشته نوبخت، معاون رئیس جمهور به اسدآباد در دولت یازدهم اخذ شد و با پیگیری و تلاش‌ها بودجه مرحله اول این طرح با اعتباری افزون بر 17 میلیارد تومان برای سال آینده اختصاص یافت.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درادامه با بیان اینکه کارهای اولیه احداث دانشکده بهداشت در اسدآباد آغاز و موضوع ساخت این مکان در بودجه سال بعد گنجانده شده است، خاطرنشان کرد: جزئیات بودجه سال 97 شهرستان اسدآباد در شورای برنامه‌ریزی استان و تحت شاخص‌ها و توسعه شهرستان تدوین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال آینده دانشکده پزشکی این شهرستان دارای بودجه 32.5 میلیارد تومانی خواهد بود، اظهار کرد: دانشکده پزشکی اسدآباد در سال بعد دارای بودجه تقریبی 30 میلیارد تومانی است که با تلاش‌های صورت گرفته 2.5 میلیارد تومان دیگر نیز به این مبلغ اضافه شد.

رنجبرزاده در ادامه اصلاح مسیرهای ورودی و خروجی شهرستان را از برجسته‌ترین مطالب طرح شده در بودجه سال آینده برشمرد و گفت: اصلاح و تعریض مسیرهای اسدآباد به سنقر و اسدآباد به قروه از جمله برجسته‌ترین مطالب طرح شده در بودجه سال آینده این شهرستان است که این دو مسیر مذکور دارای ردیف بودجه هستند و هر ساله مبلغی بودجه به مسیر اسدآباد- سنقر اختصاص می‌یابد و این کار تا زمان اتمام پروژه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: