• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

مجمع سلامت محلات در همدان ایجاد شود

استاندار همدان گفت: با توجه به تاریخ و فرهنگ غنی استان همدان، لازم است به دنبال مجمع استانی سلامت، مجمع سلامت محلات نیز ایجاد شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت شنبه 12 اسفند در نخستین مجمع استانی سلامت همدان، اظهار کرد: با توجه به اینکه همدان دارای بزرگانی در عرصه علمی، ادبی، عرفانی و ... بوده و هست بنابراین لازم است مجمع سلامت محلات هم ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در استان همدان اقدامات خوبی به ویژه در دولت تدبیر و امید برای بهداشت و درمان انجام شده است، افزود: امیدواریم دولت تدبیر و امید خدمتکار شایسته‌ای برای شایسته‌ترین مردم جهان یعنی ایران اسلامی باشد.

نیک‌بخت تأکید کرد: در قانون اساسی و هم در سیاست‌های ابلاغی رهبری سعی بر این بوده که به سلامت نگاه مثبتی شود و برای رسیدن به آن کمک شود اما اکنون مشاهده می‌کنیم که چنین نبوده و از آن فاصله داریم.

وی با بیان اینکه نظام سلامت خدمات ارزنده‌ای به کشور ارزانی داشته است، خاطرنشان کرد: بیش از هزار میلیارد تومان بودجه برای استان و افزودن 900 تخت بیمارستانی به بیمارستان‌ها از سوی نظام سلامت بوده است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه تنها 25 درصد از سلامت به عهده حوزه بهداشت و درمان و علوم پزشکی است، تصریح کرد: ما خود آنگونه که باید خودمراقبتی نداریم، چگونه می‌توانیم سالم بمانیم در حالیکه سبزی‌ها با فاضلاب آبیاری می‌شود؟ چگونه می‌توانیم به بیماری دیسک گردن و کمر دچار نشویم وقتی خودروها استاندارد نیستند؟ چگونه می‌توانیم از سلامت بگوییم وقتی که میوه‌ها به سموم شیمیایی آغشته می‌شوند؟

وی با بیان اینکه فرمانداران شهرستان‌ها باید بر سلامت مردم نظارت کنند و حتی ببیند به نانی که عرضه می‌شود، چقدر جوش‌شیرین زده شده است، یادآور شد: پیشگیری از بیماری باید همگانی شده و صداوسیما با توجه به نقش مهمی که دارد، بهتر است برنامه هفتگی آموزش سلامت را در دستور کار قرار دهد.

نیک‌بخت به نقش مهم آموزش‌وپرورش در این راستا اشاره کرد و افزود: دانش‌آموزان حال قرار است فردای این جامعه را اداره کنند بنابراین از همان سن کودکی باید در رده‌های مختلف به نسبت آمادگی آموزش ببینند.

79 پروژه بهداشتی در هفته سلامت به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار با بیان اینکه از 290 پروژه بهداشتی در سطح استان همدان بیش از170 پروژه بهره‌برداری شد، گفت: از این تعداد 79 پروژه نیز در هفته سلامت به بهره‌برداری می‌رسد.

نیک‌بخت در پایان از مسئولان درخواست کرد در حوزه سلامت روانی نیز ورود کرده و نشاط را در جامعه ایجاد کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: