• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-3390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تجهیز 160 مدرسه برای اسکان نوروزی فرهنگیان در همدان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان همدان درباره اسکان نوروزی مسافران در استان گفت: 160 مدرسه با 1443 اتاق به عنوان اسکان موقت فرهنگیان برای نوروز 97 در سطح استان پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد بداغی شنبه 12 اسفند در جمع خبرنگاران با موضوع اسکان نوروزی فرهنگیان در استان همدان، درباره ظرفیت‌های استان و اقامت مسافران تصریح کرد: هر ساله مجموعه آموزش و پرورش با تمام توان خود به دنبال شناساندن ظرفیت و توانمندی‌های استان و فراهم آوردن اقامت مطلوب به مسافران فرهنگی و سایر هموطنانی است که به استان سفر می‌کنند.

وی با بیان اینکه طی 3 سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان هزینه تعمیر و تجهیز محل‌های اسکان نوروزی در استان شده است، درباره نوع اتاق‌ها اظهار کرد: اتاق‌های نوع ویژه، «الف» و «ب» پذیرای اسکان مسافران نوروزی خواهد بود اما اتاق‌های نوع «ج» در اسکان 97 فرهنگیان از گردونه خارج خواهد شد.

بداغی با اشاره به اینکه اسکان فرهنگیان در استان همدان از نوع «الف» بوده به طوریکه هم‌پای شهرهای شیراز، اصفهان و مازندران است، افزود: برآورد می‌شود نزدیک به 50 هزار نفر در دو دوره سفرهای نوروزی در استان اسکان یابند البته ظرفیت پذیرش 50 تا 70 هزار نفر است.

وی شهرستان‌های ملایر، بهار، کبودراهنگ و گل‌تپه را مناطق هدف در نوروز 97 برشمرد و به تعداد اتاق‌های مراکز آموزشی موجود در سطح استان اشاره کرد و گفت:در 19 پایگاه 6 خانه معلم و مراکز آموزشی به عنوان اسکان دائم پیش‌بینی کرده‌ایم به طوریکه 95 اتاق در این مراکز وجود دارد که پذیرای مسافران نوروزی است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان همدان افزود: 7 اردوگاه و خوابگاه با بیش از 40 اتاق مجهز شده‌اند و آماده پذیرش مسافران هستند و در کنار اینها، 160 مدرسه با 1443 اتاق به عنوان اسکان موقت مهیا شده است.

وی با اشاره به اینکه مسافران نوروزی در خانه معلم، خوابگاه‌ها و مراکز رفاهی اسکان دائم و مدارس اسکان موقت داده می‌شوند، درباره رزرو اینترنتی گفت: رزرو اینترنتی برای مدارس از 4 اسفند آغاز می‌شود و تا 23 اسفند ادامه دارد، متقاضیان برای رزرو خانه معلم از 15 تا 28 اسفند مهلت ثبت‌نام دارند به طوریکه تا کنون 22 مدرسه با 238 اتاق توسط 1190 نفر پر شده است.

بداغی خاطرنشان کرد: دامنه پذیرش مسافران در نوروز از شهرهای آذربایجان‌غربی و شرقی، مازندران و تهران است به همین جهت آموزش و پرورش به صورت خاص در شهرستان‌های فامنین، رزن و کبودراهنگ نیز برنامه اسکان دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: