• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-4590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی استاندار همدان مطرح کرد

کاهش اعتماد اجتماعی؛ مهمترین علت تأخیر در ازدواج جوانان همدانی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: مهمترین علت تأخیر در ازدواج جوانان استان عوامل اجتماعی شامل کاهش اعتماد اجتماعی است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی یکشنبه 13 اسفند در کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان همدان، طبق بررسی‌های انجام شده چند عامل مهم در تأخیر ازدواج را شامل عوامل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، خانوادگی و فردی دانست و اظهار کرد: در استان همدان سن تأخیر در ازدواج بین 30 تا 35 سال، سن بازمانده از ازدواج بین 43 تا 45 سال و تجرد قطعی 45 سالگی است.

وی به بیان عوامل تأثیرگذار در تأخیر در ازدواج پرداخت و خاطرنشان کرد: مهمترین اثرات عوامل اجتماعی نظیر کاهش اعتماد اجتماعی، عوامل خانوادگی شامل شکست والدین، موقعیت دختران به عنوان دختر بزرگ خانواده و مهریه سنگین، عوامل فردی و فرهنگی به ترتیب شامل تمایل به ازدواج انتخاب شده از طرف فرد و فواید ازدواج کمتر از هزینه ازدواج و عوامل اقتصادی شامل بیکاری، نبود امنیت شغلی و مسکن است که می‌تواند در تأخیر در ازدواج تأثیرگذار باشد.

شاهرخی درباره یپیشنهادات تأخیر در ازدواج بیان کرد: جوانان باید از نظر جسمی، عاطفی، عقلی و جنسی رشد پیدا کنند تا جامعه از این مشکل رهایی یابد.
وی درادامه با بیان علت سن بالای ازدواج در پژوهش انجام شده بر روی 190 هزار نفر از جوانان بیان کرد: از این تعداد، 130هزار نفر مرد و 60 هزار نفر خانم بودند.

وی خاطرنشان کرد: در کل جامعه آماری در امر تأخیر در ازدواج و تجرد قطعی 24 هزار و 584 نفر بودند که منبع آن هم سالنامه آماری سال 94 بود و ما از این آمار 384 نفر را انتخاب کردیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان درباره درصد آماری در تأخیر در ازدواج و باز ماندن از ازدواج و تجرد قطعی گفت: از بین این افراد، 90 درصد تأخیر در ازدواج، 9.8 درصد باز ماندن از ازدواج و 2 دهم درصد تجرد قطعی داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: