• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1593-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان کشور:

الگوسازی، مهمترین کار بنیاد علمی نخبگان است

مدیرکل تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان کشور الگوسازی برای جوانان را به عنوان هدف والای برگزاری مراسم‌های بزرگداشت اعلام کرد و گفت: حضور جوانان در این گونه مراسم لطف بزرگی است و باید افراد بزرگ به عنوان الگو به نسل جدید معرفی شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محسن شاه‌رضایی دوشنبه 14 اسفند در مراسم بزرگداشت دکتر یحیی دولتی در همدان، اظهار کرد: دکتر دولتی برگزیده جایزه بزرگ علامه طباطبایی در کشور است و هدف اصلی ما از برگزاری این مراسم علاوه بر قدردانی از ایشان، به جای آوردن وظیفه انسانی‌مان است.

وی با بیان اینکه قدردانی از بزرگان و نام‌آوران کشورمان کافی نیست، بیان کرد: الگوسازی برای جوانان هدف والاتری از برگزاری این گونه مراسم‌ها بوده و حضور جوانان لطف اصلی آن است.

مدیرکل تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان کشور تأکید کرد: جاداشت برگزارکنندگان این مراسم کلیه کلاس‌های دانشگاه علوم پزشکی را تعطیل کرده و همه دانشجویان را با اتوبوس به محل برگزاری می‌آوردند و دکتر دولتی را به عنوان الگوی پزشک ایرانی به آنان معرفی می‌کردند.

وی مشخصات مشترک نخبگان کشور را بیان کرد و گفت: سرآمدان ایرانی ثمره مادران بزرگ هستند و به داشتن پشتکار معروفند، وطن‌دوست هستند و به محل زندگی خود علاقه دارند، همچنان که می‌بینیم به واسطه وجود افرادی چون دکتر دولتی، شهر فامنین جهانی شده است.

شاه‌رضایی در ادامه به بیان متن ارج‌نامه‌ای از سوی دکتر محمود سعادت‌فومنی، قائم‌مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان پرداخت و گفت: رونمایی از کتاب مفاخر استان همدان وعده‌ای است که رئیس بنیاد نخبگان همدان به ما داده است و تا کنون محقق نشده و امیدواریم به‌زودی شاهد رونمایی از این کتاب ارزشمند در استان همدان باشیم.

معاون امور هماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان نیز در سخنانی اظهار کرد: استان همدان دارای مفاخربزرگی است که لحظه‌های عمر خود را صرف تعلیم و تعلم کرده‌اند .

رضا قیاسی پیشرفت‌های دانش پزشکی را موجب از بین رفتن بیماری‌هایی دانست که باعث مرگ انسان‌ها می‌شدند و افزود: اگر نشانی برای قدردانی از مردان بزرگ این دیار در اختیار داشتم، آن را به دکتر دولتی اعطا می‌کردم.

رئیس بنیاد علمی نخبگان استان همدان نیز در سخنانی ضمن خیرمقدم به میهمانان اظهار کرد: برای قدردانی از شخصیتی فراملی که بیش از نیم قرن در جهت ارائه خدمات انسان‌دوستانه و پزشکی فعالیت داشته، گردهم جمع شده‌ایم.

دکتر غلامحسین مجذوبی تصریح کرد: با هدف الگوسازی برای جوانان و تکریم نخبگان که از جمله وظایف این سازمان است، بر آن شدیم تا دکتر دولتی را به عنوان فردی که استعداد خود را به عنوان موهبتی تعهد آور شمرده و نه استعدادی توقع‌آور به نسل جوان معرفی کنیم .

وی دکتر دولتی را به عنوان طبیبی دلسوز و و با ایمان معرفی کرد و گفت: کمک‌های ایشان در زمینه کارآفرینی و تأسیس خانه‌ای برای اقامت پزشکان در شهر فامنین و مرکز آموزشی فنی‌وحرفه‌ای و جلوگیری از افتادن جوانان به دام اعتیاد، ستودنی است.

مجذوبی خاطرنشان کرد: از امسال جایزه‌ای را هر ساله به نخبگان برتر استان اعطا می‌کنیم که این جایزه به نام دکتر دولتی نام‌گذاری شده است.

رئیس مجمع خیرین سلامت استان همدان نیز به نمایندگی از طرف رئیس دانشگاه علوم پزشکی در سخنانی گفت: ساخت اقامتگاه برای پزشکان باعث شده که مردم شهرستان فامنین همواره از وجود نیروهای متخصص و پزشک برخوردار باشند .

دکتر محمدصادق صبا خاطرنشان کرد: دکتر دولتی جوانی خود را صرف کسب علم و دانش و به دست آوردن دسترنج از این طریق کرده است و درآمد خود را نیز به صرف امور خیریه رسانده که این کار سعادت بسیار می‌خواهد و هر کسی نمی‌تواند دسترنج خود را برای خدمت به دیگران هزینه کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز در سخنانی بیان کرد: افرادی که با هزینه کشور به نام و نشان می‌رسند و مملکت خود را فراموش می‌کنند، انسان‌های بی‌ارزشی هستند.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی افزود: در زمان جنگ 8 ساله ایران تعداد 12 هزار پزشک ایرانی در سطح دنیا مشغول فعالیت و خدمت‌رسانی به بیگانگان بودند و جوانان ما در میدان جنگ پرپر شدند.

وی با اشاره به استعدادهای موجود در ایران گفت: استعدادهای کشور ما را هیچ کشوری ندارد اما متأسفانه استعدادهای ما در جهات منفی صرف می‌شود و در این بین باید قدردان افرادی چون دکتر دولتی باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: