• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-1192-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی استاندار:

مدیران باید به سیاست‌های دولت اعتقاد داشته باشند/سیاست در استان جوان‌گرایی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با تأکید بر انتخاب مدیران و معاونان بر اساس شایسته‌سالاری گفت: مدیران انتخاب شده باید به سیاست‌های دولت اعتقاد داشته باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) خاطرنشان کرد: امروزه اهمیت آموزش و پرورش بر کسی پوشیده نیست چرا که سرمایه اصلی توسعه کشور نیروی انسانی است که توسط آموزش و پرورش رشد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نقش آموزش و پرورش بی‌بدیل و بی‌همتاست، اضافه کرد: این ارگان مهمترین فاکتور توسعه عمران و آبادانی را داراست چرا که در همه حوزه‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تأثیرگذار و در توجه به شاخص‌های اجتماعی نقشی که برای آموزش و پرورش تعریف شده، برجسته و مهم است.

شاهرخی با بیان اینکه دو سوم جمعیت استان همدان در حوزه نفوذ مستقیم وغیرمستقیم جامعه فرهنگی هستند، افزود: ارتقاء راهبری و مدیریت آموزش و پرورش، توجه به منابع انسانی، توسعه فعالیت‌های پرورشی، توجه به رفاه فرهنگیان، تقویت مشارکت عمومی در آموزش و پرورش، بهسازی فضاهای آموزشی و ارتقاء جایگاه پژوهش از جمله برنامه‌های اصلی دولت در آموزش و پرورش است.

وی در ادامه به فعالیت‌های انجام شده دولت در حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: طراحی و اجرای رتبه‌بندی معلمان به منظور بهبود معیشت و جایگاه و منزلت معلمان، افزایش80 درصدی حقوق معلمان نسبت به سال 92، اجرای برنامه‌های کارآفرینی در مدارس و توجه به آموزش و پرورش استثنایی از جمله کارهای انجام شده در دولت حاضر بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان اظهار کرد: عمده مدیران معرفی شده برای سمت مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان غیربومی بودند اما ما گزینه بومی را انتخاب کردیم البته تیم معاونان خزاعی، مدیرکل سابق همگی شایستگی انتخاب را داشتند.

وی تدبیر در اجرای برنامه‌ها بر مبنای عقلانیت را امری مهم در پیشبرد برنامه‌های یک مدیرکل دانست و یادآور شد: ما این عقلانیت و تدبیر را به عینه در تیم مدیریتی خزاعی دیدیم.

شاهرخی در ادامه به استفاده حداکثری از ظرفیت بانوان و جوانان در انجام کارها تأکید کرد و افزود: سیاست ما در استان جوان‌گرایی و توجه به فکر و اندیشه بانوان و جوانان است بنابراین باید به این قشر اعتماد کنیم.

وی با بیان اینکه امروزه شاهد هماهنگی و انسجام دستگاه‌ها در استان هستیم، گفت: مهمترین برنامه دولت توجه به معیشت و اشتغال مردم، توجه و کنترل آسیب‌های اجتماعی است که این موضوع با وحدت و همدلی دستگاه‌ها فراهم خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در پایان این جلسه از مصطفی خزاعی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان همدان تقدیر و محمد پورداوود مدیرکل جدید معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: