• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-5890-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

معاون پیشگیری بهزیستی استان همدان خبر داد

شناسایی 5 هزار کودک مشکوک به تنبلی چشم در همدان

معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان همدان از غربالگری بینایی 42 هزار کودک در استان خبر داد و گفت: از این تعداد تقریبا 5 هزار نفر مشکوک به بیماری تنبلی چشم شناسایی و به کلینیک‌های بینایی‌سنجی ارجاع داده شدند.

شهرام کوکائیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، خاطرنشان کرد: به 300 نفر از افراد بی‌بضاعت کمک‌هزینه خرید عینک و به 5 مورد هم کمک‌هزینه جراحی پرداخت شد به طوریکه بهزیستی در این راستا 25 میلیون تومان کمک‌هزینه لازم به افراد بی‌بضاعت ارائه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح غربالگری هر ساله از ابتدای آبان‌ماه به مدت 2 ماه در سراسر کشور اجرا می‌شود و در این طرح کودکان 3 تا 5 ساله تحت غربالگری بینایی قرار می‌گیرند.

کوکائیان یادآور شد: در استان همدان نیز غربالگری بینایی از ابتدای آبان‌ماه آغاز و تا ابتدای اسفندماه تمدید شده است و این غربالگری در 9 پایگاه ثابت و 12 پایگاه سیار در شهرها و روستاها انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در غربالگری بینایی سطح یک، کودکان مورد ارزیابی اولیه قرار می‌گیرند و افرادی که مشکوک بودند برای ارزیابی دقیق‌تر به کلینیک‌های بینایی طرف قرارداد با بهزیستی ارجاع داده می‌شوند.

معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان همدان با اشاره به اینکه در سطح دو غربالگری به صورت رایگان انجام می‌شود، افزود: در این سطح افرادی که نیاز به عینک داشته باشند مشخص می‌شوند و پیگیری لازم را برای درمان انجام می‌دهند البته بهزیستی به افراد بی‌بضاعت در این زمینه کمک‌های مالی ارائه می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: