• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-1292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده همدان مطرح کرد

راه‌اندازی دو دانشگاه دندانپزشکی و داروسازی در همدان

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی دو دانشگاه دندانپزشکی و داروسازی در استان را بیان و اعلام کرد: می‌خواهیم دو دانشگاه تیپ یک در استان داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی پنجشنبه 17 اسفند در آئین افتتاحیه دانشکده فناوری‌های نوین «محمدعلی فرشچیان» دانشگاه صنعتی همدان، با بیان اینکه احداث دانشگاه صنعتی همدان یکی از برنامه‌هایی است که برای توسعه استان همدان درنظر گرفته شده بود، یادآور شد: این دانشگاه فعالیت خود را از یک خانه اجاره‌ای آغاز کرد که به همت زبردست، استاندار وقت انجام گرفت و امروز شاهد حضور 3 هزار دانشجو در این دانشگاه هستیم.

وی با اشاره به حذف شدن استان همدان از 6 منطقه ویژه تعریف شده کشور که مبتنی بر فناوری‌های برتر هستند، اظهار کرد: استان همدان ابتدا از این 6 منطقه حذف شد و با تلاش مسئولان دوباره مورد توجه قرار گرفت و امروز تبدیل به قطب آموزشی کشور شده است.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه هزار هکتار زمین براساس اولویت برنامه ششم به زیرساخت‌های لازم برای احداث پروژه‌های صنعتی استان اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: رمز پیشرفت یک کشور تشکر از انسان‌هاست، بدون درنظر گرفتن دیدگاه‌های سیاسی و دشمنی‌هایی که ممکن است بین افراد و گروه‌ها وجود داشته باشد.

نماینده همدان در خانه ملت، راه‌اندازی دو دانشگاه دندانپزشکی و داروسازی در استان را بیان و اعلام کرد: می‌خواهیم دو دانشگاه تیپ یک در استان داشته باشیم البته دانشگاه علوم پزشکی همدان در حال حاضر قطب منطقه است.

وی افزود: در سال 97 دانشگاه‌های نوین بزرگترین پروژه صنعتی استان خواهد بود و تا کنون نیز به 100 درصد اولویت‌ها و پروژه‌های استان دست یافته‌ایم.

رئیس بنیاد علمی فرهنگی فرشچیان نیز در سخنانی بیان کرد: می‌توانیم از این دانشگاه و پروژه‌هایی از این دست به عنوان الگوهای موفقی در زمینه حضور و مشارکت بخش خصوصی نام ببریم.

فرشچیان با بیان اینکه رئیس دانشگاه صنعتی همدان و همکاران او کار اصلی را انجام داده‌اند و بنیاد فرشچیان کوچکترین کار را کرده، گفت: از سوی خانواده فرشچیان از رئیس دانشگاه صنعتی همدان تشکر می‌کنم که باعث شد این اتفاق مثبت بیفتد .

وی خود را به عنوان شهروند همدانی معرفی کرد و یادآور شد: علت ماندگاری ما در این شهر خواست شهروندان همدان بوده و ما خود را شهروند این شهر می‌دانیم.

فرشچیان دو پیشنهاد به رئیس دانشگاه بوعلی ارائه داد و گفت: با توجه به اولویت‌های نخست این کشور در مورد صادرات و نامگذاری این دانشگاه به عنوان دانشکده فناوری‌های نوین و فعالیت‌های مرحوم حاج محمدعلی فرشچیان در حوزه صادرات کشور، بسیار مناسب است که رشته‌ای با عنوان مدیریت صادرات و فناوری در این مرکز تعریف شود.

وی با ابرازامیدواری از افزایش همکاری بخش صنعتی یا دانشگاه صنعتی و دانشجویان خاطرنشان کرد: امیدواریم سد میان این دو قشر یعنی صنعت و دانشگاه شکسته شود و دانشجویان بتوانند در زمان تحصیل خود در کارگاه‌های صنایع به تمرین عملی آموخته‌های خود بپردازند و پس از فارغ‌التحصیلی متخصصان صنعت را داشته باشیم.

فرشچیان در ادامه از دانشجویان خواست تا با محبت و دوست داشتن جامعه خود به فعالیت بپردازند و گفت: زمانی می‌توان از دارایی‌های خود لذت برد که دیگران از بودن در کنار ما احساس شادی و لذت داشته باشند.

در ادامه خاندان فرشچیان به عنوان شهروندان برگزیده همدان معرفی شدند .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: