• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-1592-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس:

هر سه قوا برای اجرای طرح "اعاده اموال نامشروع" مسئولان مقتدرانه وارد شوند

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که از موقعیت شغلی و جایگاه خود سوء استفاده کرده و به دنبال جمع کردن اموال نامشروع بوده اند تا خدمت به مردم، باید با ورود هر سه قوا و دستگاه های نظارتی اموال نامشروع آنان بازگردانده شود.

به گزارش ایسنا، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی یکی از نمایندگاه امضاکنندگان طرح "اعاده اموال نا مشروع" اظهار کرد: این طرح یکی از مطالبات  مردم از مسئولان و نمایندگان در راستای شفاف سازی اموال مسئولان است که با اجرایی شدن این طرح می توان رضایت مندی در جامعه را ارتقاء داد.

وی با تاکید بر اینکه طرح "اعاده اموال نامشروع" تنها مربوط به گروه، جناح و افراد خاص نیست خاطرنشان کرد: این طرح نیازمند کار کارشناسی دقیق و زیادی  دارد که برای باز پس گیری اموال نامشروع مسئولان در صورت اثبات  از اوایل انقلاب تا کنون بدون استثناء با جدیت در هر سه قوای مجریه، مقننه و قضائیه مورد بررسی قرار خواهد داد که علاوه بر آنها همسر و فرزندان خواهد شد.

وی با بیان اینکه با تصویب این طرح مسئولان تحت نظارت دقیق و شفافیت اموال و دارایی خود قرار خواهند گرفت، اضافه کرد: این طرح مربوط به کلیه مقامات ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری همچون سران سه قوه، نمایندگان، وزرا و ... است که جزئیات و کلیات این قانون باید به نحوی تصویب و عملیاتی شود که ضمانت اجرایی داشته باشد.

خجسته با بیان اینکه عدالت اجتماعی همچنان از مهمترین دغدغه ها و خواست های رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هست، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمان 8 ماده‌ای خود را که بعد‌ها به منشور مبارزه با مفاسد اقتصادی معروف شد به عنوان یکی از  سرفصل تاریخی در مقابله با فساد با دو هدف "خدمت به مردم" و "برافراشتن پرچم عدالت اسلامی" از مهمترین اهداف نظام مقدس جمهوی اسلامی برشمردند که از دهه 80 با سهل انگاری به فراموشی سپرده شده که مسئولان باید در مقابل مفاسد و کسانی که سوءاستفاده کرده اند، سینه سپر کنند.

وی به بیان جزئیات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان پرداخت و گفت : به موجب این طرح هیئتی متشکل از نهادی های نظارتی، امنیتی و قضایی رسیدگی اموال مسئولان را برعهده می گیرند. این هیئت بعد از بررسی و در صورت نا مشروع بودن این اموال آنها را به بیت المال بر می گردانند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: