• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-1692-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده همدان:

ساماندهی ورودی های شهر با اولویت اشتغالزایی و درآمدافزایی مد نظر قرار گیرد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با ببان اینکه همه ظرفیتهای خدمت به مردم کلانشهر همدان باید شناسایی و اولویت بندی شود، گفت: ساماندهی ورودی های شهر با اولویت اشتغالزایی و درآمدافزایی مد نظر قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی که در نشست تخصصی با شهردار و معاونان و مدیران مناطق و هیئت ورزش باستانی و پیشکسوتان همدان شرکت کرده بود، خاطرنشان کرد: باید با برنامه ای مدون و علمی از تمام ظرفیتهای موجود برای خدمت رسانی به مردم همدان استفاده کرد.

وی در تبیین این موضوع اظهار کرد: باید همه راهکارهای توسعه همدان را شناخت و آنها را اولویت بندی کرد، ملاکها و شاخص هایی برای بهره وری پروژه ها تعریف کرد و بر اساس آن شاخص ها به تخصیص اعتبار و اجرای پروژه در بخشهای مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پرداخت.

نماینده مردم همدان در خانه ملت ادامه داد: به نظر می رسد، ساماندهی ورودی های شهر با اولویت اشتغالزایی و درآمدافزایی مد نظر قرار گیرد، ورودی های ملایر و تهران و کرمانشاه به همدان را باید دقیقا بررسی کرد و پتانسیل درآمدزایی و اشتغال و سودآوری برای شهر را درنظر داشت و با اجرایی این پروژه ها به اهداف چند جانبه ها آنها دست یافت.

وی به رینگ سوم شهر نیز اشاره کرد وگفت: این بخش نیز می تواند درآمد بالایی داشته باشد، در اجرایی برنامه ها باید توجه کرد، آنهایی که تمام امکانات و اعتبارات را می بلعد و سودی هم نخواهد داشت شناسایی شوند و به منظور مدیریت بهینه از فهرست اولویتها حذف شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه برای تحقق اهداف پیشرفت همدان به پای تمام هزینه های آن ایستاده ام، بیان کرد: پیشرفت توسعه چه در بعد اجتماعی و چه در ابعاد شخصی هزینه هایی دربر دارد که باید از آن نترسید، اگر به پیشرفت همدان فکر می کنیم، از نقد نباید بترسیم، باید آماده رویارویی با انواع چالش ها باشیم و با پرداخت هزینه های اجتماعی شاهد پیشرفتهای تحول آفرین در کلانشهر همدان باشیم.

وی با ابراز خردسندی از نشاط موجود در بازار همدان خاطرنشان کرد: در بازدید از بازار همدان جریان زندگی، نشاط و پویایی همشهریان وحال وهوای امید بخش آن، باعث می شود با اراده ای مصمم تر برای توسعه شادی ونشاط تلاش کنیم و به حاضر در جلسه توصیه کرد تمام انرژی خود را برای قدم برداشتن برای این مردم صرف کنید.

حاجی بابایی به نگرانی های کسبه در اجرای پیاده راه ها نیز اشاره کرد و گفت: در کنار نجابت بازاریان همدان می توان دغدغه آنها را شناحت، باید دسترسی بازار اکباتان در اولویت قرار گیرد و کسبه دغدغه و نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

وی ورزش محلات را نیز بسیار مهم برشمرد و یادآور شد: توسعه ورزشهای محلات نیز در ابعاد کمی و کیفی باید مدنظر قرار گیرد چرا که یکی از مهمترین مولفه های تاثیرگذار در نشاط اجتماعی است.

توجه خاص به بازنشستگان محور دیگری از توصیه های نماینده  مردم همدان به مدیران شهری بود که با اشاره به نشست های مختلف با مدیران سازمان بازنشستگی کشور گفت: بازنشستگان سرمایه های گرانقیمت اجتماعی هستند که همواره در برنامه ریزی های کلان ملی و منطقه ای مورد تاکید بوده اند، در این راستا احداث دو خانه مهر با تمام امکانات پیش بینی شده برای رفاه اجتماعی بازنشستگان همدان باید در اولویت تخصیص اعتبارات قرار گیرد.

وی ادامه داد: هر یک از این خانه های مهر بازنشستگان با زیر بنای ۶۳۰ متر با سالن آمفی تئاتر، سالن مطالعه وسایر فصاهای جانبی استاندارد باید محور توجه قرار گیرد که جانمایی یکی در عین القضات صورت گرفته است وباید دومین پروژه خانه مهر در اسرع وقت جانمایی شود.

حاجی بابایی در پایان همدلی وانسجام را لازمه پیشرفت امور دانست و‌گفت: شناسایی منابع جدید،استفاده از فرصتها با برنامه ریزی صحیح،همدلی وهم افزایی و پرهیز از حاشیه ها می تواند در تسریع خدمت رسانی به مردم همدان تاثیر بی بدیلی داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: