• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4891-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اتاق اصناف استان همدان خبر داد

فعالیت 90 درصد واحدهای صنفی همدان در نوروز

رئیس اتاق اصناف استان همدان از فعالیت 90 درصد واحدهای صنفی در ایام نوروز خبر داد و گفت: امسال به علت اینکه شرایط بازار برای بازاریان مناسب نبود کسبه نیازمند کسب درآمد از طریق گردشگران و مسافران هستند بنابراین نوروز 97، بیش از 90 درصد واحدهای صنفی همدان فعال خواهند بود.

احمد گازرانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با تأکید بر اینکه ایام عید 97 متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود، اظهار کرد: امسال شیفت‌بندی صورت گرفته و واحدهای صنفی از جمله خواربارفروشان، خدمات خودرو، نانوایی‌ها و میوه‌فروشی و قصابی‌ها باید در ایام نوروز فعال باشند.

وی با اشاره به اینکه بازار شب عید در همدان آرام‌تر آغاز شده است، تصریح کرد:  هر ساله بازار شب عید با رونق خوبی روبر بود اما امسال رونقی که کسبه انتظار داشتند، حاصل نشده است که مشکلات مالی مردم و دریافت نکردن حقوق و مزایای کارمندان و کارگران از دلایل آن می‌تواند باشد.

گازرانی با بیان اینکه طرح تشدید نظارت بر بازار شب عید از ابتدای اسفند آغاز شده است، ادامه داد: 58 بازرس اتاق اصناف در 2 شیفت کاری بر واحدهای صنفی نظارت دارند به‌طوریکه شرایط تخلف در بازار کم شده و بازار از نظر امنیت برای مصرف‌کنندگان نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است.

رئیس اتاق اصناف استان همدان بیشترین تخلف بازار شب عید را تداخل صنفی دانست و گفت: در ایام شب عید کسبه به علت اینکه کسب و کار خوبی ندارند به شغل‌های دیگر روی می‌آورند که البته با این افراد برخورد می‌شود و طبق قانون نظام صنفی واحد متخلف جریمه خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: