• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-7597-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

«همدان 2018» میزبان 215 کشور

استاندار همدان با اشاره به اینکه همدان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 انتخاب شده است، گفت: از 35 کشور آسیایی در تیرماه و 180 کشور دنیا در آبان‌ماه به همدان می‌آیند چرا که عظمت همدان را می‌شناسند و ما اگر از این ظرفیت برای سرمایه‌گذاری در استان استفاده نکنیم فرصت را از دست داده‌ایم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت شنبه 19 اسفند در نشست هم‌اندیشی روحانیون و ائمه جمعه استان همدان، با بیان اینکه رمز ماندگاری نظام جمهوری اسلامی وحدت در زیر سایه مقام معظم رهبری و حمایت از یکدیگر است، افزود: امام راحل(ره) با فداکاری‌های خود عزت را به ایران عطا کردند به طوریکه اگر ولایت‌فقیه نبود سرنوشت ما نیز همچون همسایگان کشورمان می‌شد بنابراین قدردان وجود رهبری هستیم و تا زمانی‌که در این کشور وحدت وجود دارد، هیچ آسیبی ما را تهدید نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه روحانیت نقش عمده‌ای در تعالی کشور دارد به طوریکه امام راحل(ره) آنچنان مردم را پرورش دادند که در سال 57 چه انقلابی به پا کردند، ادامه داد: همدان بزرگان و علمای بسیاری را به اسلام و دنیا معرفی کرده است به طوریکه با توجه به این ظرفیت عظیم و ارزشمند دانشنامه 120 جلدی بزرگان، مشاهیر، روحانیون و نخبگان همدان به علت تعدد این شخصیت‌های فرهیخته و برجسته به 140 جلد افزایش یافت.

نیک‌بخت به ارائه برخی اقدامات انجام شده در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: این استان در تحقق اقتصاد مقاومتی موفق عمل کرده و در برخی از شاخص‌ها 500 درصد از تعهدات استان جلوتر بوده‌ایم.

استاندار همدان اظهار کرد: 85 درصد تمامی زمین‌های مستعد آبیاری در همدان به آبیاری تحت فشار مجهز شده این درحالیست که میانگین کشوری در این حوزه 50 درصد است.

وی انسداد چاه‌های غیرمجاز را از دیگر اقدامات انجام شده در استان برشمرد و خاطرنشان کرد: بیش از 2 هزار و 400 چاه غیرمجاز در این استان مسدود شده و در سایر چاه‌ها نیز با نصب کنتور هوشمند از استخراج بیش از اندازه آب جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه روحانیت نقش عمده‌ای در تعالی کشور دارد، گفت: روحانیت شیعه استوارترین، پایدارترین و استکبارستیزترین نهادی است که در دنیا وجود دارد و دولتمردان و کارگزاران دولت تدبیر و امید نیازمند حمایت و همکاری روحانیون در توسعه استان هستند.

نیک‌بخت با تأکید بر اینکه امروز دولت تدبیر و امید به پشتیبانی رهبر معظم انقلاب خدمت می‌کند، ادامه داد: با وجود فعالیت دائم رسانه‌های تبلیغاتی دشمن اگر وحدت داشته باشیم آسیبی نمی‌بینیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: